Yönetmen Ferzan Özpetek’in ‘Beyaz Önlüklüler’ çağrısı!

Direktör Ferzan Özpetek, koronavirüs salgınında fedakarca vazife yapan sıhhat hizmetlilerine atfen ‘Beyaz Önlüklüler Günü’ ilan edilmesi için başlattığı kampanya ile gündeme geldi.

Başarılı direktör Ferzan Özpetek, İtalya’da birinci corona virüs teşhisinin konulduğu 20 Şubat’ın ‘Beyaz Önlüklüler Günü’ ilan edilmesini önerdi.21 Nisan’da online olarak imzaya açılacak Özpetek’in bu teklifine; Giorgia Armani, Giuseppe Tornatore, Ornella Muti, Vasconcelos Rossi, Aleksandros Gassman, Carlo Verdone, Renato Zero Al Bano ve Andrea Bocelli üzere birçok ünlü isim de imza attı.

ÜNLÜ DIREKTÖR FERZAN ÖZPETEK’ NİŞAN TAKDİM EDİLECEK!

İtalya’da ömrünü sürdüren direktör Ferzan Özpetek,İtalya Cumhuriyeti Liyakat Nişanı Kumandanı’na hak kazandı. 60 yaşındaki direktör, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella’nın 2 Haziran 2019 tarihli kararnamesine nazaran İtalyan devlet nişanlarının üçüncü noktası olan Kumandan nişanı ile onurlandırılacak. 

Özpetek nişanını 4 Kasım Pazartesi günü Roma Valiliği’nde düzenlenecek merasimle alacak. İtalya ve Türkiye’de önemli bir seyirci kitlesi yakalayan Özpetek, yerküre genelindeki sinema şenliklerinin de ağır ilgi gösterdiği direktörler arasında.