Usta sanatçı İbrahim Tatlıses’ten alkışlanacak hareket! İbrahim Tatlıses kimdir?

Usta sanatçı İbrahim Tatlıses Ramazan ayı nedeniyle 300 aileye gıda kolisi yardımında bulundu. Şimdilerde 68 yaşında olan Tatlıses’in hayatı da merak ediliyordu. İbrahim Tatlıses kimdir? İbrahim Tatlıses nereli? Nasıl meşhur oldu? sorularınızın yanıtı haberimizde.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Müzik dünyasında İmparator lakabıyla anılan usta sanatçı İbrahim Tatlıses’ten alkışlanacak bir hareket geldi. İzmir’deki evinde karantinada olan İbrahim Tatlıses, Instagram hesabından bir video yayınladı. Usta sanatçı videoda şunları söyledi:

“Bugün 300 haneye ulaştık. Allah kısmet ederse bayrama yakın 300 haneye daha ulaşacağız. İran’dan Şerifa Hanım’la birlikte yapmış olduğumuz bu ramazan paketini kabul edip geri çevirmediğiniz için teşekkür ederiz..Rahmetli annemin babamın hayrınadır, Allah kabul etsin. Hayırlı Cumalar.”

İBRAHİM TATLISES KİMDİR?

Asıl adıyla İbrahim Tatlı olan ünlü sanatçı, 1952 yılında yedi çocuklu fakir bir ailenin , Leyla ve ciğerci Ahmet Tatlı’nın ilk çocuğu olarak Şanlıurfa da dünyaya geldi. 70 li yılların ortalarında inşaat işçiliği, demir ustalığı ve leblebicilik gibi işler yapan İbrahim Tatlıses, 80’lerin başında kendisini şöhret basamaklarını tırmanırken buldu. İbrahim Tatlı, İstanbul’a geldiğinde müzisyen Yılmaz Tatlıses’le tanıştı ve Tatlı olan soy ismini Yılmaz Tatlıses’in tavsiyesiyle Tatlıses olarak değiştirdi.  “Bir Mumdur” türküleri halk tarafından çok beğenildi ve uzun yıllar popülerliğini korudu.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir