Türk sinemasının efsane oyuncusu Perran Kutman ABD mahsur kaldı! Perran Kutman kimdir?

Yeşilçam dizilerinin yanı sıra 90’lı ve 2000’li yıllara damga vuran dizilerinde de yer alan efsane oyuncu Perran Kutman eşiyle beraber tatil için gittikleri ABD’de koronavirüs salgını nedeniyle mahsur kaldı. Peki Perran Kutman kimdir?

70 yaşındaki Türk sinemasının efsanelerinden biri olan Perran Kutman ve eşi Korl Sarıtaş, ABD’deki evlerinde mahsur kaldı. Koronavirüs salgını tedbirlerinden biri olan hava yollarının kapanmasıyla oyuncu ve eşi geri dönüş yapmadı. Bu süreci ikili ABD’deki evlerinde geçiriyor. 

PERRAN KUTMAN KİMDİR? 

30 Kasım 1949 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Perran Kutman, ailesinin isteği üzerine konservatuvar okudu ve tiyatro bölümünden mezun oldu. Annesi İETT muhasebesinde babası ise Milli Eğitim Basınevi Müdürülüğünde görevliydi. 1971 yılında ilk kez Kaynanam Tatil’de yer aldı. Ancak  asıl çıkışını Köyden İndim Şehire, Salak Milyoner, , N’Olacak Şimdi ve Hababam Sınıfı serisinde oynadığı rollerle yakaladı.

Daha sonra Müjdat Gezen ile beraber çeşitli oyunlar ve parodiler yapan sanatçı Gırgıriye’deki Sabahat tiplemesi ile üne kavuştu. 90’lı ve 2000’li yılların efsane dizilerinde de yar alan oyuncu son olarak Hayat Bilgisi dizisindeki öğretmen karakteriyle gençler tarafından tanındı.1980 yılında müzisyen Koral Sarıtaş ile dünya evine girdi. 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir