Tabu oyunu nasıl oynanır? Tabu oynamanın püf noktaları nelerdir?

Koronavirüs salgının neden olduğu son vakitlerde karantina günlerinde sefalı oyunlar oynayarak, can külfetinizi önleyebilir, vaktinizi kaliteli bir formda değerlendirebilirsiniz. Can düşüncenizi alacak şu günlerde oynayabileceğiniz tabu oyununu sizler için haberimizin içeriğinde ayrıntılı bir halde açıklıyoruz…

Tabu oyunu, 6 yaşından büyük evlat ve erişkinlerin oynayabileceği bir oyundur. Kimseler evvel iki öbeğe ayrılırlar. Öbeklerin sayısı eşit olmalıdır. Tabu oyunu, söz haznenizi geliştirecek bir oyundur. Ailecek keyif içerisinde oynanan tabu, kısıtlı vakit içerisinde yakın sözleri türetmeniz konusunda sizleri hırslandıracak. Pekala, partisi bol tabu oyunu nasıl oynanır? Tabu oyunu oynarken nelere dikkat edilmelidir? Tabu kaç kişilik oynanan bir oyundur? İşte, tabu oyunun kuralları…

TABU OYUNU NASIL OYNANIR?

Tabu oyunu, en az 6 bireyle olmak üzere 12 insana kadar oynanabilen bir oyundur. Insanlar evvel iki kümeye ayrılırlar. Kümelerin sayısı eşit olmalıdır. Oyuna başlamak üzere tabu kartlarından beş taneyi eline alır. Bu kişinin anlatımı sırasında onun yasaklı sözcükleri söyleyip söylemediğini denetim etmek üzere karşı ekipten bir kişi onun yanına gelir ve kartlara anlatım mühletince birlikte bakarlar.

Anlatıcı kartları eline aldıktan sonra, vade başlamış kabul edilir ve kum saati çevirilir. Anlatıcı 5 kartı tıpkı anda eline alabilir yahut anlattıkça kart çekmeyi seçebilir. Bu onun seçimine kalmıştır. Oyunu zorlaştırmak isteyenler, kartların sırayla çekilmesi gerektiğini belirtip “pas” geçilen sözcükleri tekrar anlatma hakkının olmadığını kabul edebilirler.

Tabu oyunu içerisinde yüzlerce söz bulunduran kartlar bulunmaktadır. Oyunun konsepti; oyun kartında yazan sözleri kullanmadan mana olarak karşıdakine anlatabilmektir.

Yayım tarihi
Yaşam olarak sınıflandırılmış , ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir