Ramazan ayında karantina günlerinde sıkıntınızı giderecek hobiler

Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde karantinada kalan vatandaşlar, ramazanı ilk defa evlerinde karşılayacak. Ramazan boyunca ilgilenmekten keyif alacağınız çeşitli hobileri sayfamızın içeriğinde derledik.

El işinden boya malzemesine, takı ürünlerinden tesbih kutu modellerine, kumaş modellerinden bir çok hobi toptan malzemeleri bu zorlu ev karantina günleri boyunca yardımınıza koşabilir. Can sıkıntınızın geçmesinde fayda sağlatacak hobilerle hem gününüzü değerlendirecek hem de oruçlu iken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Peki, ramazan günlerinde yapmaktan keyif alacağınız hobiler neler olabilir? Ev karantinasında genişletilecek hobi seçenekleri nelerdir? İşte, merak ettiğiniz yanıtlar…

KARANTİNA GÜNLERİNDE HANGİ HOBİLERLE UĞRAŞILMALI?

Örgü örmeye meraklıysanız, size gereken dikiş malzemeleri ve aksesuarlarını internetten üzerinden temin edebilir. Günün belirli saatlerinde el işi hobinizi geliştirebilirsiniz. Sevdiklerinize hoş sürprizler örerek onları şımartabilirsiniz.

Dekoratif Boyama ( Ahşap-Seramik-Kumaş ve Cam vb.) Boncuk işi, Makrome, Kurdele Nakışı, Ebru sanatı, Yağlı boya Resim gibi teknik sanat işleriyle ilgilenmek sizi memnun ediyorsa, konu ile alakalı videoları internet üzerinden izleyebilir, profesyonel bir fikir edinebilirsiniz.

Müzik ile uğraşanlara özel, karaoke setleri bulunmaktadır. İnternet üzerinden elektronik cihaz girişinizin bağlantısına uygun bir karaoke seti tedarik ederek, şarkı söyleme kabiliyetini üst seviyeye taşıyabilirsiniz.


Hareketsiz kalınan karantina günlerinde, mübarek Ramazan ayında iftardan sonra yürüyüş yapmak isteyip de yapamayanların vazgeçilmeyen hobisi spor yapmak olabilir. Taşınabilir spor aletlerini intermet üzerinden temin edebilirsiniz. Özellikle yürüyüş bandı tercih etmeniz gereken bir alet olacaktır.

Tenis, dans ve benzeri bir çok plazma oyunlarını, plazma ekran televizyonunuza yükleyebilir, evde hobilerinize devam edeceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz.

Kitap okumayı sevenler, kitaplarını özenle dizecekleri ve görselliğine farklı bir dizayn kazandıracakları kitaplıklar tasarlayabilirler.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir