Ramazan ayında dinlenebilecek müzik listeleri

Ramazan ayında özellikle gittiğiniz mekanlarda çalan tasavvufi müzikler içinize farklı bir huzur ve renk katmaktadır. Dinin doğuşu ile tasavvuf müziğinin doğuşu da anlam kazanmıştır. Ramazanda çalınan en anlamlı fon müzikleri nelerdir? İşte, o fon müzikleri…

Ramazanın gelmesiyle beraberinde davet yerlerinde evlerde tasavvuf müziklerinin çalınması herkes tarafından kulağa hoş gelen melodilerdir. Bu melodilerin özüne renk getiren Ramazan ayı Ehl-i Kitap ve Ehl-i Fısk olarak okunması dinleyenlere ve o ortama ayrı bir huşu uyandırmaktadır. Ramazanda dinlenmesi gereken melodi listeleri neler olmalıdır? Ramazan ayında kulağa hoş gelen melodiler nelerdir? Haberimizin içeriği için göz atınız…

RAMAZANDA DİNLENİLEN MÜZİKLER

Bir çok albümü olan ünlü müzisyen Eşref Ziya’nın tasavvuf müziklerini dinleyebilir ve sevdiklerinizle güzel bir Ramazan akşamı geçirebilirsiniz.

Sema adıyla ilgi gören Mevlevi Ayini besteleri, klasik Türk müziğinin temel noktası olarak bilinmekte ve çalınmaktadır. Ramazanda çalınması gereken huzurlu tasavvuf müzik listeleri arasında yer almaktadır.

Türk müzisyen olan geleneksel mevlevi sufi müziğinin ustası olarak hafızlarda yer eden isim Kudsi Erguner, ney enstrümanı üreticilerinden biridir. Ramazan ayında bu sesi dinlemek ayrı bir huzur ve huşu taşımaktadır.

Ahmet Ozan, güçlü yorumlara ev sahipliği etmiş değerli sanatçılar arasındadır. Ramazan akşamlarına ahenk getiren güçlü yorumuyla Ahmet Ozan tasavvuf müziklerini dinlemeyi ihmal etmeyiniz.

Hemen hemen her Ramazan ayında dinlediğimiz Yedi Karanfil musikileri,oldukça ünlü ve sevilen Ramazan fon müzikleri olarak çalınmaktadır.

Yayım tarihi
Yaşam olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir