Osman Bey gaza ve hürriyet ateşini yaktı! Kuruluş Osman 18. bölüm 2. fragmanı

Kuruluş Osman’da her şey kaldığı konumdan devam ediyor. Osman Beyefendi, Balgay’la itilafa oturur. Gelgelelim planları çok farklıdır. Dündar ise hala Gündüz’ün beyliğini hazmetmez. Türk Beyefendileri yeni bir orduyla Osman’a yeni buyruklar verir. Çarşamba akşamı saat 20:00’de Atv ekranlarında! Kuruluş Osman 18. kısım 2. fragmanı

Oba halkı Alişar ve Moğolların tehlikesiyle karşı zıdda kalır. Bu durumdan ise Osan Bey’in haberi yoktur. Osman Beyefendi bu sırada Türk başkanlarının verdiği vazifesi konumuna getirmeye çalışır. Bizans ve Moğol ittifakını bozmak için harekete geçen Osman Beyefendi, önünde kumandan Balgay’ı bulur. Balgay, Alişar ve Moğolların çevirdiği oyunlar konusunda Osamn Beyefendisi uyarır ve teklifte bulunur. Pekala muahedeyi kabul eden Osman Bey’in aklında neler vardır?

KURULUŞ OSMAN 18. KISIM 2. FRAGMANI 

Koronavirüs nedeniyle iki haftadır yayınlanmayan Kuruluş Osman yapımcıları seyircisini giderek hayal kırıklığına uğratmak istemediğinden çekimlerine başlandı. Serinin çekildiği alan şahsi olarak hazırlandığından hijyen kuralları da sağlandı. Nispeten ziyade figüranla çekilen seride başkaca figüran sayısı azaltıldığı ve çekim ortamında sıhhat çalışanları olacak.

Milletlerarası tanıtımı artan Kuruluş Osman serisinin yeni afişi ve ayrıntıları hayranlık uyandırdı. Atv’nin tanıtımını yaptığı ve şimdiden vesair memleketlerde yayınlanması için satılan alınan Kuruluş Osman, The Ottoman olarak geçti. Seri yayınlandığı günden itibaren muvaffakiyet üzerine muvaffakiyet kazandı. Koronavirüs salgını nedeniyle online yapılan “One TV Year In The World Cracking Audience Trends” sunumunda bölge alan Kuruluş Osman 2019 yılının en güzel çıkış yapanları arasına girdi. 34 memleketin imalatları arasında Türkiye’yi muvaffakiyetle temsil etti. 

Kuruluş Osman serisi koronavirüs salgını nedeniyle çekimlerin iptal edilmesi akabinde yeni kısım yayınlanmadı. Yeni kısım haberleri merak edilirken bir yandan da Ertuğrul Gazi’nin ne devir dahil olacağı da seyirci tarafından en çok merak edilen husustur. Tıpkı hengamda Diriliş Ertuğrul’un devamı olan Kuruluş Osman’a öbür seride Ertuğrul Gazi’yi oynayan Engin Altan Düzyatan’ın mı oynayacağı da sorusu da bir vesair sorular arasında mahal alırken. Oyuncu Engin Altan Düzyatan içtimaî medya hesabından bir paylaşımla bu haberlerin imkansız olduğunu neredeyse vurguladı. Saç ve sakalını kesen Düzyatan, hayranlarını hayal kırıklığında uğrattı. 

DAHA EVVEL DE BU TÜRLÜ BİR TEKLİFİN OLMADIĞINI AÇIKLADI!

Engin Altan Düzyatan, son röportajında bu türlü bir teklifin gelmediğini açıklamıştı. Bu açıklamaya üzülen hayranlar Düzyatan’ın son yaptığı paylaşımla heyecanlandı. Ünlü oyuncunun seri bittikten sonra sakallarını kesip yeni bir girişime başlaması akabinde hiç sakallarını uzatmamıştı. Fakat son paylaşımındaki sakallı hali hayranlarını yine ümitlendirdi.

KURULUŞ EKİBİ TRAFİK KAZASI GEÇİRDİ!

Koronavirüs salgınından ötürü birçok seri setlerini iptal etti. Bunlar arasında Kuruluş Osman’da yan aldı. Seri ekibi paydos sonrası dağılırken Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde kaza geçirdi. Hafif sıyrıklarla atlatılan kazada birtakım çalışanların şok olduğu öğrenildi. 

KURULUŞ OSMAN EKİBİNDEN SAĞLIKÇILARA DESTEK!

Canla başla koronavirüs ile savaş eden sıhhat çalışanlarına koca bir tebrikte Kuruluş Osman oyuncularından geldi. Oyuncular dualarını kısa bir halde görüntüye çevirdi.

HAFTANIN EN ÇOK İZLENEN SERISI OLDU! 

Kuruluş Osman, reyting sonuçlarına nazaran; % 14.94 izlenme orantısı ve % 32. 38 izlenme hissesi ve 20+ABC1’de %15.54 izlenme nispeti ve %32.39 izlenme hakkı alarak haftanın en çok izleneni oldu. Yayınlandığı günden itibaren tepeyi alan Kuruluş Osman, bu rakamlarla yeniden tepenin sahibi oldu.

Atv’de yayınlanan Çarşamba akşamlarının reyting rekortmeni serisi Kuruluş Osman’a 2 yeni oyuncu dahil oldu. Ünlü oyuncu Tolga Akkaya, Dumrul karakteriyle Atilla Şık de Ayaz karakteriyle girişime dahil oldu.

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ KURULUŞ OSMAN’A MI DAHİL OLACAK?

Yapımcı Mehmet Bozdağ yetenekli oyuncularıyla Kuruluş Osman’ı güçlendirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde serisinin setine son olarak Hatun serisinde mekan alan Özge Özpirinçci ziyaret ettiği söylendi. Bozdağ ile birlikte seti gezdiği sav edilen Özpirinçci’nin seriye dahil olacağı konuşuldu. Oyuncu ve yapımcı cephesinden şimdi bir açıklama gelmese de seyirci genç oyuncunun kimi oynayacağını merak etti.

KURULUŞ OSMAN’A 3 DEV TRANSFER!

Yapımcılığını Mehmet Bozdağ’ın yaptığı Kuruluş Osman serisine bomba isimler dahil olmaya devam ediyor. Son olarak Yurdaer Okur dahil oldu. Okur, Moğol kumandanını oynayacak. 29 Ekim 1974 yılında Rize’de doğan Yurdaer Okur, evli bir evlat pederidir. Ekranlara çoklukla makûs karakterle gelen Okur’un Moğol Kumandanını oynaması şimdiden izleyiciler tarafından kabul gördü. Son olarak Savaşçı serisinde nokta alan Çağrı Şensoy ‘Berkutay’ Burak Çelik de ‘Kongar’ karakterleriyle dahil olacak. 

KURULUŞ OSMAN EKİBİNDEN BÜYÜK DESTEK!

Prodüksiyonu 30 milyon tutan “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı” sinemasının gösterimi gerçekleşti. 3 yıl girişimi süren sinema 7 haftada çekimi tamamlandı. Uzun soluklu bir hazırlık süren sinemanın gösterimine Kuruluş Osman ekibi ve oyuncularından da destek geldi. Serinin başrol oyuncusu Burak Özçivit Mehmet Bozdağ’ı yalnız bırakmadı. Ayrıyeten gösterime Emre Yıldırım, Ece Çeşmioğlu, Cemal Hünal ve Levent Özdelik’de katıldı. 

BÜYÜK BAŞARI!

Çarşamba akşamlarının reyting birincisi olan Kuruluş Osman, MIPCOM fuarında tanıtıldıktan sonra kısa bir vakit sonra “The Ottoman” ismiyle gayrı devletlerde yayınlanmasına karar verildi. Osmanlının kuruluş devrini anlatan serinin başrol oyuncusu Burak Özçivit’tir. Fuar sonrası hazırlanan listede tek Türk serisi olan Kuruluş Osman, bu muvaffakiyetin yanı sıra Wit Social List’e nazaran lansmanının yapıldığı haftada, haftalık Instagram takipçi sayılarına bakıldığında birinci sırada bölge aldı.

BURAK ÖZÇİVİT’TEN TATİL POZU!

Serinin başrol oyuncusu Burak Özçivit ise tatilinden fotoğraf paylaşmaya devam ediyor. Nisan ayında peder olan Özçivit eşi ve evladı ile İstanbul’un sakin alanlarını tercih etti. Ailecek dinlenen ünlü çift paylaşımlarıyla hayranlarını mest ediyor. 

BURAK ÖZÇİVİT YERLİ ARABA TANITIMINA KATILDI!

Görkemli bir açılış merasimi ile yapılan yerli arabanın tanıtımına ünlü isimler akın etti. Bunlardan biride Kuruluş Osman’ın yapımcısı Mehmet Bozdağ ve serinin başrol oyuncusu Burak Özçivit’te vardı. Özçivit ve Bozdağ, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. 

ENGİN ALTAN DÜZYATAN’DAN SERIYE TEKRAR KATILACAK MI?

Ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan, Diriliş Ertuğrul serisinde canlandırdığı Ertuğrul Beyefendi rolüyle hafızalarda mahal edinmişti. Düzyatan, şu anda Burak Özçivit’in rol aldığı ve serinin devamı olarak kabul edilen Kuruluş Osman hakkında konuştu:

“Orası çok severek çalıştığım, çok şık bir işti. Biz bir işi sonlandırdık, yeni bir işe başlandı. Orada çalışan ekip arkadaşları benim arkadaşlarım. Hala tıpkı ekip devam ediyor. Sağ olsunlar, görüyorum takip ediyorum, çok da beğeniyorum. Bu plan sıkıntısı, bu türlü bir planla ayrılmamıştık oradan, sonuçta bu öbür bir seri aslında yeni bir seri. Kıymetlendiririz bakarız, ederiz. Şu an için o denli bir durum yok. Biraz dinlenmek istiyorum.”

SON NOKTAYI KOYDU!

Geçtiğimiz günlerde ise ‘Christmas Market Four Seasons Bosphorus’ aktifliği kapsamında gerçekleştirilen ‘Christmas Market’ açılışına katılan Düzyatan, Burak Özçivit’in oyunculuğunu beğendiğini ve şimdi kendisine bir teklif gelmediğini söyleyerek tezlere son noktayı koydu. 

ALP KIYAFETLERİ GİYDİLER!

Kuruluş Osman rüzgarı süratle yayılıyor. Bursa’nın İnegöl kazasında bir küme geçtiğimiz hafta seriyi alp kıyafeti giyerek izledikleri ortaya çıktı. 

KURULUŞ OSMAN’DA GÖZLERDEN KAÇAN HATA!

Yayınlandığı günden itibaren reyting rekoru kıran Kuruluş Osman serisindeki kusur seyircinin gözünden kaçmadı. Burak Özçivit’in oynadığı Osman Bey’in çadıra girdiği anlardan birinde belindeki kuşakta telefon gibisi bir cismin görüldü. Bu sahne dün çevre medyaya damga vurdu. Fakat bu türlü büyük yanlışların yerküre da büyük yapımcılıkla hazırlanan pek çok seri de de yaşanıyor. Son olarak bu türlü bir durum Game Of Thrones isimli yabancı bir seri de ünlü bir kahve markasının bardağı kadraja giren masanın üzerinde unutuldu. 

3. kısımda Osman Bey’in Fetih Süresi’ni okuduğu sahne dün toplumsal medyaya damga vurdu. O sahne paylaşım rekoru kırdı.

Tam 3 dönem devam eden Kelam serisinde canlandırdığı Ateş karakteriyle büyük bir şöhret elde eden oyuncu Eren Vurdem, verdiği kısa aranın akabinde yine setlere geri dönüş yaptı. Vurdem, Burak Özçivit’in başrolünde olduğu ve geçen hafta birinci kısmı yayınlanan Kuruluş Osman serisine dahil oldu.

Twitter hesabından da paylaşımda bulunan Vurdem, seride Osman Gazi’nin yanında savaşan bir yiğit olarak önümüze çıkacak. Vurdem, seriye dahil olduğunu, “Bastığımız yanlar yurt, mazlumlara sığınaklık eden görklü bir devlet olacak!” kelamlarıyla duyurdu.

İŞTE O PAYLAŞIM;

MALEZYA KRALİÇESİNDEN BÜYÜK DESTEK!

Malezya Kraliçesi Azizah, Twitter hesabından Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman serilerini paylaştı. Herkesin izlemesini tavsiye etti.

Seride olup olmayacağı merak edilen şık oyuncu Aslıhan Karalar, iki müjdeyi birden verdi. Aslıhan Karalar, hem seride taraf alacağını hem de serinin yayın tarihini açıkladı. Uzun vadedir ekranlarda bölge almayan Aslıhan Karalar, evvelki gün bir alışveriş merkezinde görüntülendi. Karalar, herkesin merakla beklediği Kuruluş Osman için, girişimde mahal almanın mesutluğunun yanı sıra “Kısmetse bu ay ortasında ekranlarda olacağız. Çok hoş, çok büyük bir ekip ile çalışıyoruz” diyerek müjdeyi verdi.ATV’nin bir başka sevilen serisi Sen Anlat Karadeniz’in 13 Kasım’da final yapmasının akabinde, Kuruluş Osman’ın 20 Kasım Çarşamba akşamı ekranlara gelmesi bekleniyor.

SERININ TANITIM MEDYASI REKOR KIRDI!

Atv ekranlarında yayınlanacak olan seri için Sen Anlat Karadeniz’in fişi çekildi. Reytingleri son bir yıldır düşen Sen Anlat Karadeniz önümüzdeki haftalar final olur olma yanına Kuruluş Osman gelecek. Birinci kısım fragmanı da yayınlanan Kuruluş Omsan büyük bir ilgi ve merakla bekleniyor. Yurt içinin yanı sıra yurt dışında da büyük bir kitle de ne devir yayınlanacağını merak ediyor. YouTube kanalında tanıtım ve birinci kısım fragmanı izlenme rekoru kırdı. 

BIRINCI KISIM FRAGMANI:

Tanıtım medyası ile dikkatleri üzerine toplayan Kuruluş Ertuğrul serisi Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen ve büyük imalat şirketlerinin katıldığı MIPCOM fuarına katıldı. Serinin tanıtım görüntüsü çevre medya üzerinden 20 milyona aşkın kişi tarafından izlendi. 5 farklı lisana çevrilip atılan seriye başka memleketlerden de büyük ilgi vardı. Seri yurt dışında The Ottoman ismiyle yayına başlayacak. 

Diriliş Ertuğrul’un devamı olan Kuruluş Osman için geri sayım başladı. Şimdi Diriliş Ertuğrul final olmadan Kuruluş Osman müjdesini veren yapımcı Mehmet Bozdağ, hem devlet içinde hem de yurt dışında epey önemli bir hayran kitlesine sahip olan Burak Özçivit’le anlaştıklarını duyurdu.

Osman karakteri için aylar öncesinden kılıç at binme ve dövüş üzere dersler almaya başlayan Burak Özçivit, bu eğitimin aksamaması için yaz ayında tatil bile yapamadı. Şimdi yeni peder olan Özçivit, hem ailesiyle hem de işiyle ilgilenmek için İstanbul’dan ayrılmadı. Içtimaî medyada her seferinde seyirciyi heyecanlandıran paylaşımlarda bulunan Kuruluş Osman yapımcısı birinci tanıtımın yayınlanacağı haberini duyurdu. 

 

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Beykoz kazasına bağlı Riva’da şahsi bir plato yapıldı. Platoda kaleler, hanlar, hamamlar, camiler, kiliseler, en ince ayrıntısına kadar inşa edildi. Avrupa’nın en büyük platolarından biri olan alanın prodüksiyonunda 60 munfasıl marangoz ekibi canla başla her gün çalışıyor. Tıpkı ortamı yakalamak için ortamdaki göle yapay nehir açıldı. Yekunda 1500 kişi çalışıyor. 

MALHUN HATUN’U OYNAYACAK OLAN ÖZGE TÖRER KİMDİR?

Burak Özçivit’in partneri için ise günlerdir konuşuluyordu. Gelgelelim şimdi yayın tarihi ayan olmayan seride vesair başrol oyuncusunun Özge Törer olacağı duyuruldu.Malhun Hatun’u canlandıracak olan Törer, Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi sahne sanatları kısmını kazanan Özge Törer şuanda üniversite 3. sınıf talebesidir.Genç oyuncu adeta yıllardır bu rola hazırlanmış üzere at ve yüzme eğitimleri var. 

BURAK ÖZÇİVİT’TEN BIRINCI TANITIM FRAGMANI;

Tanıtım yayınlandıktan sonra serinin başrol oyuncusu Burak Özçivit, 14 milyona yakın takipçisi olan içtimaî medya hesabından serinin fragmanını yayınladı. Paylaşım beğeni ve tıklanma rekoru kırdı.

BIRINCI TANITIM FRAGMANI;

Denizli escort bayan Ankara escort bayan Maraş escort bayan Balıkesir escort bayan Samsun escort bayan Antalya escort bayan Aydın mutlu son masaj Kocaeli mutlu son masaj Tekirdağ mutlu son masaj Adana mutlu son masaj Çanakkale mutlu son masaj Manavgat escort Kırklareli escort Burdur escort Aksaray escort Kars escort Kastamonu escort Adıyaman escort Karşıyaka escort Karşıyaka escort Torbalı escort Kastamonu masaj salonu