Oğlunu kaydeden Ebru Şallı’dan duygulandıran paylaşım!

Ünlü manken Ebru Şallı’nın bir süredir Lenfoma tedavisi gören 9 yaşındaki oğlu Pars hayatını kaybetmişti. Oğlunun vefatından sonra zor günler geçiren Şallı duygulandıran bir paylaşım yaptı.

Son olarak 23 Nisan’da, Pars’la birlikte çekilmiş eski bir televizyon programının görüntülerini takipçileriyle paylaşan Ebru Şallı, birkaç hafta sonra yeni bir paylaşımda bulundu. Sosyal medyada uzun süre konuşulan, yavrusunu hastaneye getiren anne kedi haberinin fotoğraflarını Instagram hesabının hikaye bölümünden paylaşan acılı anne bu karelerden birinin üzerine yazdığı “Anne kedi bir ömür de yaşardı hastanede” satırlarıyla sevenlerinin gözlerini doldurdu.

Dokuz yaşındaki oğlu Pars Tan’ı kaybettikten sonra zor günler geçirmeye başlayan eski manken Ebru Şallı, halen kendisine gelen taziyelere dönemiyor. Yalnız kalmak istediğini belirten Şallı’nın, sadece oğlunun anılarıyla baş başa kalmak istediği öğrenildi. Acılı anneye en büyük desteği, eşi Uğur Akkuş veriyor.

23 NİSAN PAYLAŞIMI!

Lenfoma hastalığı nedeniyle vefat eden oğlu Pars’ı toprağa veren Ebru Şallı, Instagram hesabı üzerinden oğlu Pars ile bir 23 Nisan yayınında çekilmiş olan görüntülerini paylaştı.

Ünlü şarkıcı ve magazin yorumcusu Onur Akay, geçtiğimiz günlerde Lenfoma hastalığı sebebiyle hayatını kaybeden Pars Tan hakkında açıklamalarda bulundu. Akay,küçük Pars’ın koronavirüs önlemleri sebebiyle aile kabristanına defnedilemediğini, 1 yıl  sonra Kilyos Mezarlığı’ndan Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedileceğini söyledi. 

OĞLUNUN MEZARINA BİLEKLİK BIRAKTI

Manken Ebru Şallı, geçtiğimiz günlerde toprağa verdiği oğlu Pars’ı ziyaret etti. Şallı, evladının mezarına bir demet çiçek ve bir bileklik bıraktı. Bilekliğin üzerindeki sembol ve 45 sayısı da dikkat çekti.

Oğlu Pars’ı Lenfoma hastalığı sebebiyle kaybeden acılı anne Ebru Şallı’dan, günler sonra ilk açıklama geldi. Oğlunun kendisi için hazırladığı, üzerinde anniş yazan bilekliği takan ve bebeklik fotoğrafının önünde bir hikaye paylaşımı yapan Şallı, paylaşımın üzerinde, ‘Ben hep yine annişinim senin. Ponçiğim benimlesin hep.’ mesajını paylaştı.

Lenfoma hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden küçük Pars, ailesini olduğu kadar tüm Türkiye’yi de yasa boğdu. Anne Ebru Şallı sessizliğini korurken ilk açıklama, baba Harun Tan’dan geldi. Tan, sosyal medya hesabında sitem dolu bir açıklama paylaştı.

Cenaze anında eski eşi Ebru Şallı’yı, kendisini ve çocuklarını fotoğraflamaya çalışan gazetecilere sinirlenen Tan, “Tabuttan çıkıp mezara giren bir bebeği çekmenin, göstermenin kime ne faydası olabilir ki ya da acılı anne, babanın, kardeşlerin gözyaşlarını çekmenin. Bence yaptığınız şeyden utanın çünkü leşe üşüşen kargalar gibisiniz.“ mesajını paylaştı.

KERİMCAN KAMAL’DAN SOSYAL MEDYA TEPKİSİ

Ünlü yazar ve gazeteci, oyuncu Doğa Rutkay Kamal’ın eşi Kerimcan Kamal, sosyal medya üzerinde Ebru Şallı ve Pars hakkında yazılanlara karşılık verdi. Kamal, “Twitter’de kesinlikle nefret suçu diye bir şey olmalı. Kimliği gizli ruh hastalarının kustukları kini ödüllendiren bir mecra kendini ifade özgürlüğü ile tanımlayamaz.” ifadelerini kullandı.

PARS’IN MEZAR TAŞI GÖZYAŞLARINA BOĞDU

Ünlü manken Ebru Şallı’nın yaklaşık 1 yıldır lenfoma hastalığı nedeniyle tedavi gören 8 yaşındaki oğlu Pars’tan acı bir haber geldi. Hastanede tedavi gören Pars’ın hayatını kaybettiği öğrenildi. Yaklaşık bir yıldır lenfoma tedavisi gören minik Pars, Cuma günü öğle vakti düzenlenen cenaze töreninin ardından Kilyos Mezarlığında defnedildi. Ebru Şallı’nın oğlunun mezar taşındaki detay ise görenleri duygulandırdı. Şallı, oğlunun mezar taşına kalpler çizerken, “Ponçik sen benimlesin” yazdırdı.

Haziran ayında bir televizyon programına konuk olan Ebru Şallı, oğlunun hastalığı için şunları söylemişti: “Pars’ı halsizlik ve kemik ağrıları nedeniyle doktora götürdük. Yapılan tetkiklerin hemen ardından tedavi süreci başladı. Hastalık nedeniyle Pars’ın eğitimine de ara verdik. Son bir yıldır ailece hastalıkla mücadele ediyoruz; ancak şu an Pars’ın durumu daha iyi.”

Lenfoma hastalığı, vücuttaki akyuvarlardan birinin genetik kodunda bir mutasyonun oluşması sonucunda ortaya çıkan bir kanser türüdür.

Şallı’nın, 2. eşi Harun Tan ile evliliğinden olan vefat eden oğlu Pars dışında, bir çocuğu da bulunuyor. Küçük Pars, bugün öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından, Kilyos mezarlığına defnedildi.

Geçtiğimiz yıl bir televizyon programına konuk olan Şallı, oğlu Pars’ın Lenfoma tedavisi gördüğünü açıklamıştı. Şallı, oğlunun halsizlik ve kemik ağrıları şikayeti olduğu için doktora götürdüklerini belirtip, ‘Yapılan tetkiklerin hemen ardından tedavi süreci başladı. Hastalık nedeniyle Pars’ın eğitimine de ara verdik. Son bir yıldır ailece hastalıkla mücadele ediyoruz.’ ifadelerini kullanmıştı.

ÜNLÜ İSİMLERDEN BAŞSAĞLIĞI

Gamze Özçelik’ten oğlunu kaybeden Ebru Şallı’ya “Bu fani dünyada yaşabilecek en büyük acı..
Allah yar ve yardımcın olsun”

SEDA SAYAN

Çok üzgünüm çok ne diyeceğimi bilemiyorum Pars nurlar içinde uyu… Allah’ım sana sabır metanet versin

FAHRİYE EVCEN- BURAK ÖZÇİVİT

Tarifi mümkün olmayan bir acı… Sevgili Ebru ve Harun’a en derin duygularımızla başsağlığı diliyoruz. Seni de o kelebek kalbinden öpüyoruz Pars…

ÇAĞLA ŞIKEL

Söyleyecek söz yok. Çok üzgünüm çok. Ebrum, sabırlar diliyorum.

ALİŞAN

İnanılmaz üzüldüm. Söyleyecek söz yok. Allah’ım annesine ve babasına sabırlar versin. Başınız sağ olsun.

SİNAN AKÇIL

SEREN SERENGİL

‘Dünyanın en büyük mutluluğuna erişen bir annenin, dünyanın en büyük acısını kalbim acıyarak öğrendim…Gözyaşlarımı tutamıyorum çünkü Pars’a düşkünlüğünü, o’na olan özenini sevgisini gözlerimle gördüm. Allah sana sabır versin, Harun’a sabır versin. Dayanacak güç versin. Pars’ın cennette huzurla uyusun, çok ama çok üzgünüm.’

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir