Oğlu Pars’ı kaybeden anne Ebru Şallı’dan ilk paylaşım! Pars Tan’ın hastalığı Lenfoma nedir?

Ünlü model Ebru Şallı’nın bir müddettir Lenfoma tedavisi gören 8 yaşındaki oğlu Pars hayatını kaybetti. Küçük Pars, öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının akabinde Kilyos mezarlığına defnedildi. Şallı, Pars’ın illetini geçen yıl, bir tv programında açıklamıştı. Peder Harun Tan’dan vefat sonrası birinci açıklama, ana Ebru Şallı’dan ise birinci paylaşım geldi. Evet Pars’ın tedavisini gördüğü Lenfoma illeti nedir?

Oğlu Pars’ı Lenfoma illeti sebebiyle kaybeden acılı ana Ebru Şallı’dan, günler sonra birinci açıklama geldi. Oğlunun kendisi için hazırladığı, üzerinde anniş yazan bilekliği takan ve bebeklik fotoğrafının önünde bir hikaye paylaşımı yapan Şallı, paylaşımın üzerinde, ‘Ben daima tekrar annişinim senin. Ponçiğim benimlesin daima.’ bildirisini paylaştı.

Lenfoma illeti nedeniyle hayatını kaybeden küçük Pars, ailesini olduğu kadar tüm Türkiye’yi de yasa boğdu. Ana Ebru Şallı sessizliğini korurken birinci açıklama, peder Harun Tan’dan geldi. Tan, çevre medya hesabında sitem dolu bir açıklama paylaştı.

Cenaze anında eski eşi Ebru Şallı’yı, kendisini ve evlatlarını fotoğraflamaya çalışan gazetecilere sonlanan Tan, “Tabuttan çıkıp mezara giren bir bebeği çekmenin, göstermenin kime ne yararı olabilir ki ya da acılı ana, pederin, kardeşlerin gözyaşlarını çekmenin. Bence yaptığınız şeyden utanın zira leşe üşüşen kargalar üzeresiniz.“ iletisini paylaştı.

KERİMCAN KAMAL’DAN TOPLUMSAL MEDYA YANSISI

Ünlü müellif ve gazeteci, oyuncu Tabiat Rutkay Kamal’ın eşi Kerimcan Kamal, çevre medya üzerinde Ebru Şallı ve Pars hakkında yazılanlara karşılık verdi. Kamal, “Twitter’de muhakkak nefret hatası diye bir şey olmalı. Kimliği kapalı ruh hastalarının kustukları kini ödüllendiren bir mecra kendini söz özgürlüğü ile tanımlayamaz.” sözlerini kullandı.

PARS’IN MEZAR TAŞI GÖZYAŞLARINA BOĞDU

Ünlü model Ebru Şallı’nın yaklaşık 1 yıldır lenfoma illeti nedeniyle tedavi gören 8 yaşındaki oğlu Pars’tan acı bir haber geldi. Hastanede tedavi gören Pars’ın hayatını kaybettiği öğrenildi. Yaklaşık bir yıldır lenfoma tedavisi gören minik Pars, Cuma günü öğlen vakti düzenlenen cenaze merasiminin akabinde Kilyos Mezarlığında defnedildi. Ebru Şallı’nın oğlunun mezar taşındaki detay ise görenleri duygulandırdı. Şallı, oğlunun mezar taşına kalpler çizerken, “Ponçik sen benimlesin” yazdırdı.

Haziran ayında bir televizyon programına konuk olan Ebru Şallı, oğlunun marazı için şunları söylemişti: “Pars’ı halsizlik ve kemik ağrıları nedeniyle doktora götürdük. Yapılan tetkiklerin çabucak akabinde tedavi süreci başladı. Hastalık nedeniyle Pars’ın eğitimine de ara verdik. Son bir yıldır ailece illetle uğraş ediyoruz; ama şu an Pars’ın durumu daha düzgün.”

Lenfoma marazı, vücuttaki akyuvarlardan birinin genetik kodunda bir mutasyonun oluşması sonucunda ortaya çıkan bir kanser tipidir.

Şallı’nın, 2. eşi Harun Tan ile evliliğinden olan vefat eden oğlu Pars dışında, bir evladı da bulunuyor. Küçük Pars, bugün öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının akabinde, Kilyos mezarlığına defnedildi.

Geçtiğimiz yıl bir televizyon programına konuk olan Şallı, oğlu Pars’ın Lenfoma tedavisi gördüğünü açıklamıştı. Şallı, oğlunun halsizlik ve kemik ağrıları şikayeti olduğu için doktora götürdüklerini belirtip, ‘Yapılan tetkiklerin acilen akabinde tedavi süreci başladı. Hastalık nedeniyle Pars’ın eğitimine de ara verdik. Son bir yıldır ailece illetle savaş ediyoruz.’ tabirlerini kullanmıştı.

ÜNLÜ İSİMLERDEN BAŞSAĞLIĞI

Gamze Özçelik’ten oğlunu kaybeden Ebru Şallı’ya “Bu fani yerkürede yaşabilecek en büyük acı..
Allah yar ve yardımcın olsun”

SEDA SAYAN

Çok üzgünüm çok ne diyeceğimi bilemiyorum Pars parıltılar içinde uyu… Allah’ım sana sabır metanet versin

FAHRİYE EVCEN- BURAK ÖZÇİVİT

Tanımı mümkün olmayan bir acı… Sevgili Ebru ve Harun’a en derin hislerimizle başsağlığı diliyoruz. Seni de o kelebek kalbinden öpüyoruz Pars…

ÇAĞLA ŞIKEL

Söyleyecek kelam yok. Çok üzgünüm çok. Ebrum, sabırlar diliyorum.

ALİŞAN

İnanılmaz üzüldüm. Söyleyecek laf yok. Allah’ım validesine ve pederine sabırlar versin. Başınız sağ olsun.

SİNAN AKÇIL

SEREN SERENGİL

‘Dünyanın en büyük mutluluğuna erişen bir validenin, yerkürenin en büyük acısını kalbim acıyarak öğrendim…Gözyaşlarımı tutamıyorum zira Pars’a düşkünlüğünü, o’na olan ihtimamını sevgisini gözlerimle gördüm. Allah sana sabır versin, Harun’a sabır versin. Dayanacak güç versin. Pars’ın cennette huzurla uyusun, çok ancak çok üzgünüm.’

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir