Kuruluş Osman dizisine 3 yeni oyuncu müjdesi! Kuruluş Osman 20. bölüm 1. fragman yayınlandı

Koronavirüs nedeniyle çekimlere ve yeni bölümlerine bir süre ara verilen Kuruluş Osman dizisi yeniden ekranlara gelmeye devam ediyor. İzleyiciyi her bölümde ekranlara kilitleyen Kuruluş Osman dizisine 3 yeni oyuncu dahil oldu. Kuruluş Osman 20. bölüm 1. fragman yayınlandı.

ATV ekranlarının reyting rekorları kıran dizisi Kuruluş Osman’ın oyuncu kadrosuna 3 yeni isim katıldı. Kuruluş Osman’ın 19. bölümünde, Osman Bey’in amcası Sungur Tekin rolüyle Sezgin Erdemir, Dündar Bey’in oğlu Bahadır rolüyle Çağkan Çulha ve Moğol komutanı Böke rolüyle Atılgan Gümüş ilk kez seyirci karşısına çıktı. Dizinin kadrosuna katılan yeni oyuncular izleyicide heyecan kattı. Osman Bey’in amcası Sungur Tekin rolüyle dizinin kadrosuna katılan Sezgin Erdemir, ‘Kuruluş Osman’ hayranları tarafından sosyal medyada coşkuyla karşılandı.

Hikayeye Dündar Bey’in oğlu Bahadır rolüyle dahil olan Çağkan Çulha ise Kayı Obası’nda dengeleri değiştirmeye aday.

19’uncu bölümde ayrıca Moğol komutanı Böke rolüyle Atılgan Gümüş de ilk kez seyirci karşısına çıktı.

KURULUŞ OSMAN SON BÖLÜM ÖZETİ!

Dündar Bey, Bizans prensesini kaçırıp Alişar’a teslim eder. Kongar, Osman Bey’in peşine düşer. Ancak işler istediği gibi gitmez. Bu sırada abisiyle karşılaşan Kongar, Balgay’ın kendisini esir pazarından aldığını öğrenir. Osman Bey Türk beylerinin görevini yerine getirir. Bizans ve Moğol arasındaki gizli ittifakı bozar. Bu sırada ise Osman Bey yıllar önce öldü sandığı amcasının yaşadığını ve bu işin içinde olduğunu öğrenir. Süleyman Şah oğlu Sungur Tekin’in dahil olması bütün dengeleri değiştirir. Osman Bey bu görevini tamamladıktan sonra obaya döner. Ancak obada işler baya değişmiştir. Dündar Bey’in ikinci hanımından olan oğlu obaya döner. 

KURULUŞ OSMAN 20. BÖLÜM 1. FRAGMANI 

Koronavirüs nedeniyle iki haftadır yayınlanmayan Kuruluş Osman yapımcıları seyircisini giderek hayal kırıklığına uğratmak istemediğinden çekimlerine başlandı. Dizinin çekildiği alan özel olarak hazırlandığından hijyen kuralları da sağlandı. Oldukça fazla figüranla çekilen dizide ayrıca figüran sayısı azaltıldığı ve çekim ortamında sağlık çalışanları olacak.

Uluslararası tanıtımı artan Kuruluş Osman dizisinin yeni afişi ve ayrıntıları hayranlık uyandırdı. Atv’nin tanıtımını yaptığı ve şimdiden diğer ülkelerde yayınlanması için satılan alınan Kuruluş Osman, The Ottoman olarak geçti. Dizi yayınlandığı günden itibaren başarı üzerine başarı kazandı. Koronavirüs salgını nedeniyle online yapılan “One TV Year In The World Cracking Audience Trends” sunumunda yer alan Kuruluş Osman 2019 yılının en iyi çıkış yapanları arasına girdi. 34 ülkenin yapımları arasında Türkiye’yi başarıyla temsil etti. 

Diriliş Ertuğrul’un devamı olan Kuruluş Osman’a Ertuğrul Gazi’yi oynayan Engin Altan Düzyatan’ın dahil olup olmayacağı merak ediliyordu. Oyuncu Engin Altan Düzyatan sosyal medya hesabından bir paylaşımla bu haberleri çürüttü. Saç ve sakalını kesen Düzyatan, hayranlarını hayal kırıklığında uğrattı. Ancak dizi de Diriliş Ertuğrul’un müziği alması hayranları yeniden ümitlendirdi. Dizinin hayranları sosyal medyadan Engin Altan Düzyatan’ın dahil olması gerektiğine dair paylaşımlarda bulundu.

DAHA ÖNCE DE BÖYLE BİR TEKLİFİN OLMADIĞINI AÇIKLADI!

Engin Altan Düzyatan, son röportajında böyle bir teklifin gelmediğini açıklamıştı. Bu açıklamaya üzülen hayranlar Düzyatan’ın son yaptığı paylaşımla heyecanlandı. Ünlü oyuncunun dizi bittikten sonra sakallarını kesip yeni bir projeye başlaması ardından hiç sakallarını uzatmamıştı. Ancak son paylaşımındaki sakallı hali hayranlarını yeniden ümitlendirdi.

KURULUŞ EKİBİ TRAFİK KAZASI GEÇİRDİ!

Koronavirüs salgınından dolayı birçok dizi setlerini iptal etti. Bunlar arasında Kuruluş Osman’da yer aldı. Dizi ekibi paydos sonrası dağılırken Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde kaza geçirdi. Hafif sıyrıklarla atlatılan kazada bazı çalışanların şok olduğu öğrenildi. 

KURULUŞ OSMAN EKİBİNDEN SAĞLIKÇILARA DESTEK!

Canla başla koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanlarına koca bir tebrikte Kuruluş Osman oyuncularından geldi. Oyuncular dualarını kısa bir şekilde videoya çevirdi.

HAFTANIN EN ÇOK İZLENEN DİZİSİ OLDU! 

Kuruluş Osman, reyting sonuçlarına göre; % 14.94 izlenme oranı ve % 32. 38 izlenme payı ve 20+ABC1’de %15.54 izlenme oranı ve %32.39 izlenme payı alarak haftanın en çok izleneni oldu. Yayınlandığı günden itibaren zirveyi alan Kuruluş Osman, bu rakamlarla yine zirvenin sahibi oldu.

Atv’de yayınlanan Çarşamba akşamlarının reyting rekortmeni dizisi Kuruluş Osman’a 2 yeni oyuncu dahil oldu. Ünlü oyuncu Tolga Akkaya, Dumrul karakteriyle Atilla Güzel de Ayaz karakteriyle projeye dahil oldu.

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ KURULUŞ OSMAN’A MI DAHİL OLACAK?

Yapımcı Mehmet Bozdağ yetenekli oyuncularıyla Kuruluş Osman’ı güçlendirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde dizisinin setine son olarak Kadın dizisinde yer alan Özge Özpirinçci ziyaret ettiği söylendi. Bozdağ ile beraber seti gezdiği iddia edilen Özpirinçci’nin diziye dahil olacağı konuşuldu. Oyuncu ve yapımcı cephesinden henüz bir açıklama gelmese de seyirci genç oyuncunun kimi oynayacağını merak etti.

KURULUŞ OSMAN’A 3 DEV TRANSFER!

Yapımcılığını Mehmet Bozdağ’ın yaptığı Kuruluş Osman dizisine bomba isimler dahil olmaya devam ediyor. Son olarak Yurdaer Okur dahil oldu. Okur, Moğol komutanını oynayacak. 29 Ekim 1974 yılında Rize’de doğan Yurdaer Okur, evli bir çocuk babasıdır. Ekranlara genellikle kötü karakterle gelen Okur’un Moğol Komutanını oynaması şimdiden izleyiciler tarafından kabul gördü. Son olarak Savaşçı dizisinde yer alan Çağrı Şensoy ‘Berkutay’ Burak Çelik de ‘Kongar’ karakterleriyle dahil olacak. 

KURULUŞ OSMAN EKİBİNDEN BÜYÜK DESTEK!

Yapımı 30 milyon tutan “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı” filminin gösterimi gerçekleşti. 3 yıl projesi süren film 7 haftada çekimi tamamlandı. Uzun soluklu bir hazırlık süren filmin gösterimine Kuruluş Osman ekibi ve oyuncularından da destek geldi. Dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit Mehmet Bozdağ’ı yalnız bırakmadı. Ayrıca gösterime Emre Yıldırım, Ece Çeşmioğlu, Cemal Hünal ve Levent Özdelik’de katıldı. 

BÜYÜK BAŞARI!

Çarşamba akşamlarının reyting birincisi olan Kuruluş Osman, MIPCOM fuarında tanıtıldıktan sonra kısa bir zaman sonra “The Ottoman” adıyla diğer ülkelerde yayınlanmasına karar verildi. Osmanlının kuruluş devrini anlatan dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit’tir. Fuar sonrası hazırlanan listede tek Türk dizisi olan Kuruluş Osman, bu başarının yanı sıra Wit Social List’e göre lansmanının yapıldığı haftada, haftalık Instagram takipçi sayılarına bakıldığında ilk sırada yer aldı.

BURAK ÖZÇİVİT’TEN TATİL POZU!

Dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit ise tatilinden fotoğraf paylaşmaya devam ediyor. Nisan ayında baba olan Özçivit eşi ve çocuğu ile İstanbul’un sakin yerlerini tercih etti. Ailecek dinlenen ünlü çift paylaşımlarıyla hayranlarını mest ediyor. 

BURAK ÖZÇİVİT YERLİ OTOMOBİL TANITIMINA KATILDI!

Görkemli bir açılış töreni ile yapılan yerli otomobilin tanıtımına ünlü isimler akın etti. Bunlardan biride Kuruluş Osman’ın yapımcısı Mehmet Bozdağ ve dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit’te vardı. Özçivit ve Bozdağ, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. 

ENGİN ALTAN DÜZYATAN’DAN DİZİYE TEKRAR KATILACAK MI?

Ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan, Diriliş Ertuğrul dizisinde canlandırdığı Ertuğrul Bey rolüyle hafızalarda yer edinmişti. Düzyatan, şu anda Burak Özçivit’in rol aldığı ve dizinin devamı olarak kabul edilen Kuruluş Osman hakkında konuştu:

“Orası çok severek çalıştığım, çok güzel bir işti. Biz bir işi sonlandırdık, yeni bir işe başlandı. Orada çalışan ekip arkadaşları benim arkadaşlarım. Hala aynı ekip devam ediyor. Sağ olsunlar, görüyorum takip ediyorum, çok da beğeniyorum. Bu plan meselesi, böyle bir planla ayrılmamıştık oradan, sonuçta bu başka bir dizi aslında yeni bir dizi. Değerlendiririz bakarız, ederiz. Şu an için öyle bir durum yok. Biraz dinlenmek istiyorum.”

SON NOKTAYI KOYDU!

Geçtiğimiz günlerde ise ‘Christmas Market Four Seasons Bosphorus’ etkinliği kapsamında gerçekleştirilen ‘Christmas Market’ açılışına katılan Düzyatan, Burak Özçivit’in oyunculuğunu beğendiğini ve henüz kendisine bir teklif gelmediğini söyleyerek iddialara son noktayı koydu. 

ALP KIYAFETLERİ GİYDİLER!

Kuruluş Osman rüzgarı hızla yayılıyor. Bursa’nın İnegöl ilçesinde bir grup geçtiğimiz hafta diziyi alp kıyafeti giyerek izledikleri ortaya çıktı. 

KURULUŞ OSMAN’DA GÖZLERDEN KAÇAN HATA!

Yayınlandığı günden itibaren reyting rekoru kıran Kuruluş Osman dizisindeki hata seyircinin gözünden kaçmadı. Burak Özçivit’in oynadığı Osman Bey’in çadıra girdiği anlardan birinde belindeki kuşakta telefon benzeri bir cismin görüldü. Bu sahne dün sosyal medyaya damga vurdu. Ancak böyle büyük hataların dünya da büyük yapımcılıkla hazırlanan pek çok dizi de de yaşanıyor. Son olarak böyle bir durum Game Of Thrones adlı yabancı bir dizi de ünlü bir kahve markasının bardağı kadraja giren masanın üzerinde unutuldu. 

3. bölümde Osman Bey’in Fetih Süresi’ni okuduğu sahne dün sosyal medyaya damga vurdu. O sahne paylaşım rekoru kırdı.

Tam 3 sezon devam eden Söz dizisinde canlandırdığı Ateş karakteriyle büyük bir şöhret elde eden oyuncu Eren Vurdem, verdiği kısa aranın ardından yeniden setlere geri dönüş yaptı. Vurdem, Burak Özçivit’in başrolünde olduğu ve geçen hafta ilk bölümü yayınlanan Kuruluş Osman dizisine dahil oldu.

Twitter hesabından da paylaşımda bulunan Vurdem, dizide Osman Gazi’nin yanında savaşan bir yiğit olarak karşımıza çıkacak. Vurdem, diziye dahil olduğunu, “Bastığımız yerler yurt, mazlumlara sığınaklık eden görklü bir devlet olacak!” sözleriyle duyurdu.

İŞTE O PAYLAŞIM;

MALEZYA KRALİÇESİNDEN BÜYÜK DESTEK!

Malezya Kraliçesi Azizah, Twitter hesabından Diriliş Ertuğrul ve Kuruluş Osman dizilerini paylaştı. Herkesin izlemesini tavsiye etti.

Dizide olup olmayacağı merak edilen güzel oyuncu Aslıhan Karalar, iki müjdeyi birden verdi. Aslıhan Karalar, hem dizide yer alacağını hem de dizinin yayın tarihini açıkladı. Uzun süredir ekranlarda yer almayan Aslıhan Karalar, önceki gün bir alışveriş merkezinde görüntülendi. Karalar, herkesin merakla beklediği Kuruluş Osman için, projede yer almanın mutluluğunun yanı sıra “Kısmetse bu ay ortasında ekranlarda olacağız. Çok güzel, çok büyük bir ekip ile çalışıyoruz” diyerek müjdeyi verdi.ATV’nin bir diğer sevilen dizisi Sen Anlat Karadeniz’in 13 Kasım’da final yapmasının ardından, Kuruluş Osman’ın 20 Kasım Çarşamba akşamı ekranlara gelmesi bekleniyor.

DİZİNİN TANITIM VİDEOSU REKOR KIRDI!

Atv ekranlarında yayınlanacak olan dizi için Sen Anlat Karadeniz’in fişi çekildi. Reytingleri son bir yıldır düşen Sen Anlat Karadeniz önümüzdeki haftalar final olur olma yerine Kuruluş Osman gelecek. İlk bölüm fragmanı da yayınlanan Kuruluş Omsan büyük bir ilgi ve merakla bekleniyor. Yurt içinin yanı sıra yurt dışında da büyük bir kitle de ne zaman yayınlanacağını merak ediyor. YouTube kanalında tanıtım ve ilk bölüm fragmanı izlenme rekoru kırdı. 

İLK BÖLÜM FRAGMANI:

Tanıtım videosu ile dikkatleri üzerine toplayan Kuruluş Ertuğrul dizisi Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen ve büyük yapım şirketlerinin katıldığı MIPCOM fuarına katıldı. Dizinin tanıtım videosu sosyal medya üzerinden 20 milyona aşkın kişi tarafından izlendi. 5 farklı dile çevrilip atılan diziye diğer ülkelerden de büyük ilgi vardı. Dizi yurt dışında The Ottoman adıyla yayına başlayacak. 

Diriliş Ertuğrul’un devamı olan Kuruluş Osman için geri sayım başladı. Henüz Diriliş Ertuğrul final olmadan Kuruluş Osman müjdesini veren yapımcı Mehmet Bozdağ, hem ülke içinde hem de yurt dışında oldukça ciddi bir hayran kitlesine sahip olan Burak Özçivit’le anlaştıklarını duyurdu.

Osman karakteri için aylar öncesinden kılıç at binme ve dövüş gibi dersler almaya başlayan Burak Özçivit, bu eğitimin aksamaması için yaz ayında tatil bile yapamadı. Henüz yeni baba olan Özçivit, hem ailesiyle hem de işiyle ilgilenmek için İstanbul’dan ayrılmadı. Sosyal medyada her seferinde seyirciyi heyecanlandıran paylaşımlarda bulunan Kuruluş Osman yapımcısı ilk tanıtımın yayınlanacağı haberini duyurdu. 

 

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Beykoz ilçesine bağlı Riva’da özel bir plato yapıldı. Platoda kaleler, hanlar, hamamlar, camiler, kiliseler, en ince ayrıntısına kadar inşa edildi. Avrupa’nın en büyük platolarından biri olan yerin yapımında 60 ayrı marangoz ekibi canla başla her gün çalışıyor. Aynı ortamı yakalamak için bölgedeki göle yapay nehir açıldı. Toplamda 1500 kişi çalışıyor. 

MALHUN HATUN’U OYNAYACAK OLAN ÖZGE TÖRER KİMDİR?

Burak Özçivit’in partneri için ise günlerdir konuşuluyordu. Ancak henüz yayın tarihi belli olmayan dizide diğer başrol oyuncusunun Özge Törer olacağı duyuruldu.Malhun Hatun’u canlandıracak olan Törer, Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi sahne sanatları bölümünü kazanan Özge Törer şuanda üniversite 3. sınıf öğrencisidir.Genç oyuncu adeta yıllardır bu rola hazırlanmış gibi at ve yüzme eğitimleri var. 

BURAK ÖZÇİVİT’TEN İLK TANITIM FRAGMANI;

Tanıtım yayınlandıktan sonra dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit, 14 milyona yakın takipçisi olan sosyal medya hesabından dizinin fragmanını yayınladı. Paylaşım beğeni ve tıklanma rekoru kırdı.

İLK TANITIM FRAGMANI;

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir