Küçük bahçeler için dekorasyon önerileri

İlkbahar ve yaz devrinde bahçelerinizi kullanmaya başlıyorsunuz. Bu süreçte de kış serisinde ötürü kullanılmayan bahçeler, dekore edilmek isteniyor. Gelgelelim küçük bahçeler için bu durum hayli uğraştırıcı olabiliyor. Pekala küçük bahçeler nasıl dekore edilebilir? Küçük bahçeler için nasıl tercihler yapılmalı? İşte küçük bahçeler için dekorasyon teklifleri.

İlkbahar ve yaz dönemini bahçenizde, ferah bir ortamda geçirmek istiyor gelgelelim sahanın darlığından ötürü nasıl bir dekorasyon uygulayacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Seçeceğiniz mobilyalardan tutun da aydınlatmalara kadar hepsinin, küçük ortamlara mütenasip formlarda olması gerekir. Pekala küçük balkonlar için nasıl dekorasyonlar uygulanabilir ve hangi eşya formları, aydınlatmalar tercih edilebilir? Küçük yerlerinizi olduğundan daha geniş gösterecek olan dekorasyon fikirlerini, sizler için tek bir içerikte topladık:

KÜÇÜK BAHÇELERİ BÜYÜK GÖSTERMENİN YOLLARI

Mobilya seçimi konusunda, kaba modüller mekanına fonksiyonel eşyalar tercih etmeniz daha yararlı olacaktır. Bu manada tıpkı anda birden çokça kişinin oturmasına imkan sağlayan l koltuklar yahut minderleri geniş üçlü koltuklar, ekstra dolap vb. eşyaları koymak mahalline hem sehpa hem de dolap olarak kullanmanızı sağlayacak çekmeceli sehpalar tercih edebilirsiniz.

Meydanları değerlendirirken yatay dekorasyon yanına dikey dekorasyona yönelebilirsiniz. Yani aksesuarlar konusunda uzunluktan daha uzun kesimleri seçip ortamdan kaçanabilirsiniz. Aksesuar konusunda; bahçe salıncakları, şık kokulu çiçeklerin dizildiği renkli saksılar hayli şık duracaktır.

Bir sahanın dar ve küçük görünümünü engellemek için, ışığın gücünden yararlanabilirsiniz. Bu mealde gözü yormayan loş ışıkları tercih edebilirsiniz. Başkaca ağaç kolları arasından sarkıtacağınız renkli ampullerle de, şık bir aydınlatma dekorasyonu oluşturabilirsiniz. 

Ve elbette renk.. Işık kadar renkler de, bir sahası geniş göstermek konusunda epeyce tesirlidir. Koyu ve göz yoran tonlar mahalline sade, düz ve açık renkleri tercih etmeniz gerekir. Ayrıyeten koltuk minderlerinde de aşır desen detayından kaçınmalısınız. 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir