Kolay eşarp ve şal bağlama yöntemleri 2020

Kullandığımız şal ve eşarp modellerinde birbirinden farklı dizaynlara ve bağlama modellerine sahiptir. Evet bilhassa yaz ayları için kolay eşarp ve şal bağlama teknikleri nasıl olmalı? Sizler için eşarp ve şal bağlama noktasında kolaylık sağlayacak formülleri ve serinin şal ve eşarp modellerinin fiyat aralıklarını derledik. Eşarp ve şal modasının tüm detayları haberimizde.

Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de bölge alan Ahzab Müddeti’nin 59. ayetinde, şöyle emrolunur: “Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve mü’minlerin hanımlarına söyle, meskenlerinden çıktıklarında dış örtülerini üzerlerine alsınlar.” Tesettüre girmiş olan hanımlar, şayet birinci zamanlarıysa münhasıran baş örtüsü olarak kullandıkları şallarını bağlamak konusunda epeyce zorlanabiliyorlar. Daha rahat bir tasarruf sağlamak ve bu bahiste rastgele bir düşünce yaşamamak için belli yolları kullanmaya yöneliyorlar. İçeriğimiz içerisinde; kolay eşarp ve şal bağlama usullerini ve dikkat edilmesi gereken noktaları derledik. Bu içerik sizlere, eşarp ve şal modası ismine şık bir yol gösterici olacak. İşte birbirinden şahsi ve farklı eşarp ve şal bağlama stilleri!

KOLAY EŞARP VE ŞAL BAĞLAMA PROSEDÜRLERI

Birinci önceliğiniz kumaş olsun. Seçeceğiniz kumaş, istediğiniz imgeyi elde etmeniz ismine sahih orantılıdır. Bu mealde en çetin olan kumaş tipi, bilinmelidir ki ipek kumaş cinsidir. Kattığı şıklık sebebiyle en çok tercih edilen bu kumaş tipi, kullanması en güç modellerdendir. Rahat ve sabit durması hayli güçlükle olan ipek kumaşlar yanına, kalın ve pamuklu kumaşları tercih edin.

Zira kalın ve pamuk kumaşlı şal ve eşarplar, daha tok durur. Ve bu şal ve eşarpları kullandığınız devir, oluşturmak istediğiniz görünüm formunu de rahatlıkla oluşturmuş olursunuz.

2. önceliğiniz ise bone olmalıdır. Şal ve eşarbınızın daha rahat durabilmesi için gerekli olan bu kesim, sizler için büyük bir nimettir. Bir gayrı kıymetli noktaysa iğne tasarrufudur. Eşarp ve şallarınızın üzerine kullanacağınız iğneler, kumaşınızın daha kullanışlı olmasını sağlar ve düşmesini mahzurlar. 

Son olarak; velev şal örtün velev eşarp, boynunuzu örterken geniş açı kullanmaya dikkat edin. Bununla birlikte üst kesiminizin içine sokarak da boynunuzu tam manasıyla kapatmış olursunuz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir