Kılıçdaroğlu’yla video konferans yapan sanatçıların istekleri pes dedirtti!

Tüm yerkürede hayatı durduran koronavirüs pandemisinin tesirlerini azaltmak için Türkiye büyük savaş verirken ve topluluğun her bölümü yükü omuzlamak için elini taşın altına koymuşken geçtiğimiz günlerde telekonferans sistemiyle CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen bir küme sanatkarın kendi şahsî çıkarlarının derdine düşmesi toplumsal medyada büyük reaksiyon çekti.

Koronavirüs pandemisi kapsamında memleketimizde birlik ve beraberlik hakim oldu. Hanelerinden çıkamayan maddi durumu gereğince uygun olmayan ve çetinde kalan vatandaşlar için yardım kampanyaları başlatıldı. Bu kavi süreci atlatmak için devlet kurumlarının hepsi hizmetlerine ara vermeden devam ediyor. Türkiye’nin koronavirüs salgını önünde en önlemli ve süratli tedbirleri alan devlet olması topluluk umumunda memnuniyetle karşılandı. Global yetkili kuruluşların ve yerküre devletlerinin önderlerinden Türkiye takdir toplamaya devam ederken hükümet, anamuhalefet başta olmak üzere ve onun güdümündeki kesitleri bir türlü mutlu edemedi. 

Bunun en son örneği de CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve Candan Erçetin, Demet Akbağ, Esen Aslandoğan, Mustafa Aksoy, Kenan Kocatürk, İlbay Kahraman, Cengiz Hakkı Zariç, İraz Sistem, Mert Fırat, Emre Kınay, Sezai Aydın, Hayko Cepkin, Sercan Gidişoğlu, Levent Üzümcü, Burhan Şeşen, Metin Karataş, Bülent Forta, Orhan Alkaya ve Tuba Ataç üzere kimi sanatkarların görüntülü konuşmasında yaşandı. 

Beşerler hanelerinde yardım beklerken, lüks villalarında oturan birtakım sanatkarlar bu medyalı görüşmede kendi ferdî çıkarlarının derdine düştü.Görüşmede, devletimizde son 10 yıldır en çokça yatırımın yapıldığı kültür sanat alanlarıyken, bu gelişimin çok gayrikâfi olduğunu tez eden sanatkarlar bile çıktı. Daha evvelki gün İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden paralarını alamadıkları için hareket yapan emekçiler gündem olmazken, bu türlü güç günlerden geçerken sanat muhitlerinin kendi dertlerine tahlil istemeleri noktasız bulundu ve reaksiyonlara neden oldu.

LÜKS İÇİNDEKİ SANATKARLARIN DERDİNE BAK DEDİRTTİLER!

Görüşmede sanatkarların, CHP önderi Kılıçdaroğlu’ndan rüsum vergisinin bir kısmının sanatkarlara verilmesini ve çevrimiçi konserler vererek sanatkarların da kazanacağı bir ortam oluşturulmasını istediği öğrenildi.

Sanatkarlar ayrıyeten Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndaki fonun sanatkarlara dağıtılması, sanatkarlar için kaynak oluşturulmasını istediği de öğrenildi. Beşerler yiyeceği ekmeği temin edip edememenin, ya da kirasını ödeyip ödeyememenin derdindeyken, Anamuhalefet Partisi Umumî Yöneticisinin ve belediye yöneticilerinin sanatkarlara dağıtılacak fon parasını konuşması muaheze konusu oldu.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir