Karantina sürecinde Ramazan alışverişi nasıl yapılmalı?

Koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşlar bu yıl mübarek Ramazan ayını konutlara kapanarak karşılayacak. Karantina iken Ramazan alışverişine kişisel hangi hazırlıklar yapılmalı? Sizlere ramazan öncesi ne üzere hazırlıklar yapılması gerektiğini açıklıyoruz.

Mübarek Ramazan ayının gelmesi, sahur ve iftar alışverişini çağrıştırır. 2020 yılı koronavirüs ile savaş verirken bu alışverişlerin tedariğinde içtimaî izolasyon gözetilmelidir. 24 Nisan’dan itibaren başlayan Ramazan’ın 1.günü ile vatandaşlar karantina sürecine kaldığı taraftan devam edecek. Sahur ve iftarlarını hanelerinde yapacak olan vatandaşların yeteri ölçüde Ramazan besin stoku yapması gerekmektedir. Evet, karantina sürecinde Ramazan öncesinde hazırlıklar nasıl yapılmalı? İşte, detaylı açıklamalar…

KARANTİNA SÜRECİNDE RAMAZAN ÖNCESİ HAZIRLIKLAR

Ramazanda en çok tüketilen yiyecekleri kiler üzere odacıkta koruma ediniz. Kiler yok ise serin ve karanlık olan yanlara bırakınız.

Ramazanda en çok tüketilen baklagiller hayatınızı bu ayda kurtarabilir. Ekonomik paketlerde satılan baklagilleri ehliyetli sayıda almayı ihmal etmeyiniz.

Kâfi çay stoku yapmayı unutmayınız. Çay sahurda ve iftarda harareti alan bir likittir. Oruç tutarken ülkü bir içecek olabilir.

Ferdî bakım gereçleri stoku yapabilirsiniz. Örneğin diş macunu, diş misvakı ve gibisi eserler Ramazan boyunca gereksiniminiz olacaktır.

Peynir, süt ve yoğurt tüketimine kıymet veriniz. Son kullanma tarihleri değerli olduğu kadar bu eserleri meskende doğal yollarla yaparak da yerinde ölçüdeki stok gereksiniminizi karşılayabilirsiniz.

Düşünülenin tersine ekmek çok ziyade sayıda stok yapılmayacak tek eser olmalıdır. Çabuk kuruduğu için artan ekmeler israf olabilmektedir. Sonraki güne yeni bir ekmek alacak sayıda almaya itina şovunuz. 

Artan ekmekleri sahurda yumurtalı ekmek yaparak değerlendirebilirsiniz. Doyurucu olacaktır.

Ramazanda pratik bir konut aklığı için şip şak bitecek aklık gereçlerinden satın alabilirsiniz.

Yayım tarihi
Yaşam olarak sınıflandırılmış , ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir