Kaçış sendromu tedavisi gören Mehmet Ali Erbil: Çocuklarım burnumda tütüyor

Kaçış sendromundan sonra evde fizik tedavi ye devam eden Mehmet Ali Erbil, koronavirüs salgını nedeniyle çocuklarını göremiyor. Erbil sosyal medya hesabından çocuklarıyla olan fotoğrafı paylaşıp onları özlediğine dair bir not yazdı.

Koronavirüs salgını nedeniyle evden çıkamayan ve çocuklarının da yanına gelememesi ünlü komedyen Mehmet Ali Erbil’i oldukça üzdü. Erbil, “Çocuklarım; Ali Sadi, Sezin, Yasmin ve torunum Elisa’yı çok ama özledim. Dördü de burnumda tütüyor. Sezin, geçen gün Elisa’yı telefondan gösterdi. Dünya tatlısı. Evlatlarımı sarılıp öptüğüm gün bayram yapacağım” notunu yazarak onları özlediğini ifade etti. 

Ünlü sanatçı Mehmet Ali Erbil, bir süredir fizik tedavisi görüyordu. Erbil’in gördüğü tedavi ülkemizde de görülen Koronavirüs salgını sebebiyle yarım bırakılmak zorunda kaldı. 62 yaşındaki Mehmet Ali Erbil, en son hastaneye kaldırıldıktan sonra sağlık durumu merak ediliyordu. Evde tedavisi yapılan Erbil, yeni bir paylaşım yaptı. Fizik tedavi gören ünlü komedyenin eskiye nazaran daha iyi görünmesi hayranlarını sevindirdi.

Erbil kendisine ait olan sosyal medyada “Evde devam eden fizik tedavi ve rehabilitasyon sürecimi özveriyle devam ettiren doktorlarıma teşekkürlerim ve sevgilerimle…” notunu yazarak son haline dair paylaşım yaptı. 

İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

Hastalığı sonrası zor günler geçiren Mehmet Ali Erbil, aylar sonra kameralara yansıdı. Tarabya’da bir kuaförde saç ve sakal tıraşı yaptıran Erbil, tekerlekli sandalyede görüntülendi.

DOĞUM GÜNÜ MESAJI!

Bir süredir tedavi gören Mehmet Ali Erbil’in kızı Sezin Erbil, babasıyla ilgili bir paylaşımda bulundu. Erbil, Instagram hesabından paylaştığı fotoğrafla babasının doğum gününü kutladı.

KAÇIŞ SENDROMU TEDAVİSİ

Kalp spazmı geçirerek yeniden yoğun bakıma kaldırılan sanatçı Mehmet Ali Erbil’den sevindiren bir haber geldi. Erbil’in yoğun bakımdan çıkarıldığı açıklandı. Sanatçı, 2019 yılından bu yana geçirdiği beyin kanaması ve nükseden kaçış sendromu hastalığının etkileriyle mücadele ediyor.

KIZ KARDEŞİNDEN AÇIKLAMA

Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören sanatçı Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumu hakkında, kız kardeşi Prof. Dr. Yeşim Erbil’den açıklama geldi. Erbil, ağabeyi hakkında şu açıklamada bulundu:

“Ağabeyimin durumunu merak ediyorsunuz haklı olarak. Aslında bilgileri saklamıyoruz sadece iki ileri bir geri giden bir süreç olduğu için anlık duyuru yapmadık. 16 aydır ağır bir hastane süreci. Taburcu olsa da ayaktan takibi hep devam etti. 20 yıldır mevcut kaçış sendromu ve düşme ile başlayan olaylar vücudunu çok yıprattı. Bir gün bile ‘ne olacak böyle’ demedi. Şu an yoğun bakımda. Son olay ağır bir kaçış sendromu ile ilgili. Yıpranan organlar daha fazla etkileniyor bu nedenle de hassas bir tedavi gerektiği için yoğun bakımda. Kronik hastalıklarla baş etmek çok zordur. Ne zaman ne gelişeceğini bilemezsiniz. 2+2=4 değildir. Tedavisi sürecek, bekleyeceğiz her zaman yaptığımız gibi dua edeceğiz. Benim başından beri söylediğim şey şudur. Tüm hastalar için Allah en hayırlısını versin. Biz doktor olarak bilimin ışığında ne gerekiyorsa yaparız. Yaşam böyle bir şey hep mutlu hep sağlıklı hep moralli hep enerjik hep refahtan ibaret değil.”

4 GÜNDÜR YOĞUN BAKIMDA

Evinde düşüp kaburgasını kıran, ardından kaçış sendromu hastalığının nüksetmesi nedeniyle 234 gün hastanede tedavi gören Mehmet Ali Erbil yeniden hastaneye kaldırıldı. Salı günü gece fenalaşarak hastaneye kaldırılan Mehmet Ali Erbil’in 4 gündür yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdiği ortaya çıktı.

KALP SPAZMI NEDENİYLE HASTANEYE KALDIRILMIŞTI!

Ünlü komedyen Mehmet Ali Erbil, geçtiğimiz gün kalp spazmı nedeniyle yoğun bakımına kaldırıldı. Bir süre hastanede tedavi gören Erbil, taburcu oldu. Magazin muhabirlerine görüntü vermemek için hastanenin otoparkından çıktı. 

NE OLMUŞTU?

Kanal D ekranlarında yayınlanan Neler Oluyor Hayatta adlı programda geçen bilgiye göre ünlü komedyenin basın danışmanı Perim Özgeldi, “Ağır bir durum yok. Dün gece ağır bir yemek yediği için rahatsızlandı. Kontrol amacıyla hastaneye kaldırıldı.  Şu anda tedavi devam ediyor” şeklinde açıklama yaptı.

KIZ KARDEŞİ SOSYAL MEDYADAN DUYURDU!

Ardından ünlü komedyenin kız kardeşi  Prof. Dr. Yeşim Erbil sosyal medya üzerinden “Abimin durumu iyi endişelenecek birşey yok. Bir Kalp spazmı geçirdi. Bu nedenle yoğun bakımda” yazılı duyuruda bulundu. 

MEHMET ALİ ERBİL’İN YAŞADIĞI KAÇIŞ SENDROMUNUN NE OLDUĞUNU öğrenmek için tıklayınız.

GENÇLİK FİLTESİYLE 18’LİK OLDU!

Eski günlerine dönmek için çaba sarf eden Mehmet Ali Erbil’i yakın arkadaşları ziyaret ederek moral veriyor. Emel Mütfüoğlu ve Seray Sever dün ünlü komedyeni ziyaret etti. Sever, ziyaret sırasında bir uygulamaya ait gençlik filtresini Erbil’e denedi. Erbil’in görünümü 18’li yaşlarına götürdü. 

GEÇEN HAFTALARDA NE OLMUŞTU!

62 yaşındaki Mehmet Ali Erbil, evindeki banyoda düşüp kaburgalarının hasar alması sonucu hastaneye kaldırıldı. Ancak burada yıllar önce yaşadığı kaçış sendromu nüksetti. Aylarca hastanede yoğun bakımında kalan Erbil, sağlığına kavuşunca taburcu oldu.

Katıldığı televizyon programındaki kilolu halinden sonra geçtiğimiz gün sosyal medya fenomeni Banu Parlak’ın paylaştığı videodaki zayıf hali ile hayranlarını korkuttu. Bir deri bir kemik kalan Erbil’in neden bu kadar zayıfladığı merak konusu oldu. Mutlu haber geçtiğimiz günlerde ünlü komedyenden geldi. Erbil yeniden ekranlara döneceğini duyurdu. Daha sonra ise yeni imaj yeniliğine gitti.

MEHMET ALİ ERBİL KİMDİR?

8 Şubat 1957 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Mehmet Ali Erbil, Ankara Devlet Konservatuar’ından mezun oldu. Ünlü oyuncu  Saadettin Erbil oğludur. Oyunculuk hayatına tiyatro ile başlayan Erbil, daha sonra program sunuculuğuyla devam etti. Yeşilçam filmlerinde de rol alan oyuncu Hababam Sınıfı Güle Güle’de de yer aldı. Uzun yıllar ekranlarda Çarkıfelek programını sundu. “Parmaktan sonra” ifadesi ile hafızalara kazındı. Nadiren görülen Kaçış Sendromu hastalığına yakalanan ünlü komedyen 3 kız çocuğu babasıdır. Ünlü komedyen son olarak 2019 yılında hastalığının nüksetmesi nedeniyle bir yıl boyunca yoğun bakımında tedavi gördü. 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir