İlahiyatçı – Yazar Ömer Döngeloğlu Edirnekapı Mezarlığı’na defnedildi!

Kanal 7 televizyonunda Önden Gidenler adlı bir program da sunan İlahiyatçı – Yazar Ömer Döngeloğlu, bir süredir Başakşehir Hastanesi’nde yeni tip kovid 19 tedavisi görüyordu. Ünlü İlahiyatçı – Yazar Ömer Döngeloğlu vefat etti. Edirnekapı Mezarlığı’na defnedilen Döngeloğlu’nun vefat haberi, öğrenen herkesi derinden üzdü. Peki Ömer Döngeloğlu kimdir?

İlahiyatçı – Yazar Ömer Döngeloğlu, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Başakşehir Hastanesi’nde, tedavi görüyordu. Ünlü ilahiyatçı, tedavi gördüğü koronavirüs hastalığı sebebiyle vefat etti. Döngeloğlu, Kanal 7 televizyonunda yayınlanan Önden Gidenler programının sunucusuydu.

Döngeloğlu’nun cenazesi ailesi tarafından alındı. Merhum Döngeloğlu, dün kılınan ikindi namazının ardından Edirnekapı Mezarlığı’na defnedildi.

Merhum İlahiyatçı – Yazar Ömer Döngeloğlu, 10 Nisan Cuma günü Yasemin.com Instagram hesabında, muhabirimiz Müge Çakmak ile bir yayın gerçekleştirmiş ve burada Ramazan ayını evde geçirirken yapılabilecek olan ibadetler ile evde kılınacak olan teravih namazıyla ilgili bilgiler vermişti.

ÖMER DÖNGELOĞLU KİMDİR?

1968 yılında Tokat’ın Zile ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul eğitimini Zile Altunyurt İlkokulu’nda, lise eğitimini ise Zile İmam Hatip Lisesi’nde gördü. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde akademik eğitimini tamamladı.

Tam 10 yıl boyunca (1986–1996), memleketi Tokat’ta İmam-Hatiplik görevinde bulundu. Kamuda da uzun yıllar görev aldı. Siyer-i Nebi ve İslam tarihi ile alakalı uzun yıllar araştırma, inceleme ve gezi çalışmalarında bulundu.

DEĞERLİ HOCAMIZ ÖMER DÖNGELOĞLU KADINLARA YÖNELİK ŞİDDETİ İŞTE BU SÖZLERLE ELEŞTİRMİŞTİ:

ÜNLÜ İSİMLERDEN MESAJ

Ünlü isimler, Ömer Döngeloğlu’nun vefatı sonrası yaşadıkları üzüntüyü, Twitter hesapları üzerinden paylaştılar:

SERDAR TUNCER

‘Güzel bir müslüman, vefalı bir ağabey, dertli bir gönül göçtü dünyadan. Ömer Döngeloğlu hocam vefat etti. Rabbim rahmet eylesin. Mekanı cennet menzili mübarek olsun…’

ABDURRAHMAN UZUN

‘Ömer Döngeloğlu hoca bir müslümanın ne kadar merhametli olması gerektiğini anlatmış. Rabbim rahmet eylesin Dinlerken duygulanmamak elde değil…’

İHSAN ŞENOCAK

‘Hüküm Rabbimizindir.Allah Rasulunün(sav)muazzez yoluna sadakatiyle maruf,ekranların lekeleyemediği Mümin Ömer Döngeloğlu hocamız Ahirete irtihal eyledi.Allah Tela hocamızı,derin bir vecdle anlattığı Efendimiz (SAV) ve ashabıyla buluştursun;taksirâtını hasenata tebdil eylesin. El Fatiha.’

UĞUR IŞILAK

‘Ömer Döngeloğlu hocamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Allah, kendisinden razı olsun; Efendimize komşu eylesin.’

BEKİR DEVELİ

‘Çok üzgünüm.. Ben ne diyeceğimi bilmiyorum.. Allah rahmet etsin hocama.. El Fatiha.’

BAHADIR YENİŞEHİRLİOĞLU

Allahtan rahmet diliyorum. ÖMER Döngeloğlu.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir