İkinci kez kanser tedavisi görmeye başlayan Özkan Uğur’dan ilk paylaşım

MFÖ grubunun üyeleri ünlü sanatçılar Mazhar Alanson ve Fuat Güner, Gülhane Parkı’nda gerçekleştirilen 100. yıl konseriyle sosyal medya üzerinden evlere konuk olmuşlardı. İkiliye Özkan Uğur’un eşlik etmemesi büyük merak uyandırmış, Fuat Güner, Uğur’un kanser tedavisi gördüğünü belirtmişti. Açıklama üzerine Özkan Uğur’dan ilk paylaşım geldi.

Daha önce yakalandığı kanser rahatsızlığını yenen ancak aynı hastalığı yeniden görmeye başlayan Özkan Uğur, kanser tedavisi nedeniyle ekranlardan uzak bir dönem geçiriyor. Uğur, bu süreçte kendisini merak eden sevenlerine sosyal medyadan seslendi. 

Sahneden çekilmiş bir fotoğrafını paylaşan Uğur, “Rahatsızlığımla ilgili arayan, soran, dualarını esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim Tedavi sürecim olumlu gidiyor. Güzel, sağlıklı günlerde birlikte olacağız inşallah.” mesajını ekledi.

Türk rock müziğinin öncü gruplarından MFÖ’nün 2 önemli ismi Mazhar Alanson ve Fuat Güner, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılı vesilesiyle özel bir konser verdiler. ‘Türkiye’nin Çocukları’ kampanyası kapsamında Gülhane Parkı’nda sahne alan ikili, en sevilen şarkılarını seslendirdikleri bu konserle sosyal medya üzerinden evlere konuk oldular. Ancak konser sırasında Özkan Uğur’u göremeyen dinleyiciler, sanatçının neden yer almadığını merak ettiler.

Konuyla ilgili açıklama Fuat Güner’den geldi. Güner, Özkan Uğur’un kanser tedavisi gördüğünü ve doktorunun orada bulunmasını uygun/doğru bulmadığı için konserde yer alamadığını belirtti.

Konser sırasında çocuklara bir mesaj yollayan Alanson, “Evlerdeyiz diye işi sermek yok. Çünkü iyi notlar, kötü notlar var, yine sınıfı geçmek ve kalmak var. Anne-babalar, lütfen çocukların başına dikilmeyin ders çalışırken. Onları biraz rahat bırakın. Ne güzel okul bahçesinde teneffüslerde oynardınız, anne-babanızla birlikte dolaşmak ne kadar kıymetliymiş. Bundan sonra hayatın kıymetini biz büyükler zaten anladık ama siz de bunları inşallah idrak edersiniz.” ifadelerini kullandı.

ÖZKAN UĞUR KİMDİR?

Türkiye’nin en iyi basgitaristlerinden kabul edilen sanatçı, 17 Ekim 1953 tarihinde dünyaya geldi. Profesyonel müzik yaşamına Şerif Yüzbaşıoğlu Orkestrası’nda başladı. 1971 yılında Mazhar Alanson ve Fuat Güner’in kurduğu Kaygısızlar Grubu’na dahil oldu. 1972 yılında Kurtalan Ekspres ve Ter gruplarında çalmaya başladı. Askere gidip döndükten sonra, Barış Manço yönetimindeki Kurtalan Ekspres’te çalmaya başladı.

1975 yılında Ersen ve Dadaşlar, 1976 senesinde ise Mazhar Alanson ve Fuat Güner’in kurduğu İpucu Beşlisi’nde yer aldı. 1978 ve sonrasında MFÖ’nün temelleri atıldı ve grup kuruldu.

1988 yılında ilk oyunculuk deneyimini, grup arkadaşlarının da rol aldığı Arkadaşım Şeytan filmiyle elde etti. Oyunculuk kariyeri boyunca ayrıca; Eşkıya, Komser Şekspır, İkinci Bahar, Yeter Anne, Alacakaranlık, Cennet Mahallesi, İstanbul Şahidimdir, Kısık Ateşte 15 Dakika, Gora, A.R.OG., Yahşi Batı, Pek Yakında, Arif V 216, İki Arada, Kaçamak gibi dizi ve filmlerde rol aldı. 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir