İftar sofrası hazırlamanın püf noktası

Mübarek Ramazan-ı Şerif yaklaşıyor. Oruçlar tutulacak, en güzel yemekler iftar sofraları için hazırlanacak. Peki iftar sofraları nasıl olacak? Misafirlerimize nasıl iftar sofraları hazırlayacağız? İftar sofrası dekorasyonlarını hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz? İftar sofrası hazırlamanın püf noktaları nelerdir? Sizler için sevdiklerinize hazırlayabileceğiniz birbirinden şık iftar sofrası dekorasyonlarını derledik.

Mübarek Ramazan-ı Şerif ayı içerisinde hazırladığınız iftar sofraları için farklı sunumlar uygulayabilirsiniz. Peki iftar sofraları için her zaman uygulanan dekorasyonlar dışında nasıl bir dekorasyon uygulanabilir? İftar sofrası dekorasyonlarını uygularken nelere dikkat edilmesi gerekir ve iftar sofrası hazırlamanın püf noktaları nelerdir? Sizler için tüm bu sorulara yanıt olacak bir içerik hazırladık. İşte aileniz için hazırlayabileceğiniz birbirinden şık iftar sofrası dekorasyonları!

Klasik ve sade görüntü tercih edebilirsiniz. Beyaz ve desensiz bir örtünün üzerine düz tasarımlı porselen takımları ve çok koyu altlıklar tercih edebilirsiniz. Bu dekorasyonda çatal, bıçak takımlarında da sadece klasiklik noktasına dikkat etmeniz yeterli.

Bu dekorasyonda da daha gösterişli bir dekorasyonda da cam bardak ve sürahi kullanın. Kullandığınız bardak ve sürahilerle hareketlilik elde etmek isterseniz, üzerilerinde sade tasarımlar tercih edebilirsiniz. 

Eğer tercihiniz gösterişli ve hareketli bir sofra ise masada gereksiz kalabalıklara yer vermemeye dikkat edin. Bu nokta, göz yorgunluğu için önemlidir. Önerimiz; her iki dekorasyon sitilinde de aksesuarlarınız için cam modelleri tercih edin ve boylarının minimal ölçüde olmasına önem gösterin.

Salatalarınız vs. diğer tüm ikramlıklarınız için ise yemek takımınızın önüne çıkmayan modeller kullanın. Böylelikle sunumlarınız daha çok göz önünde olacaktır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir