Hamilelik döneminde bebeğinizle konuşun

Memorial Hizmet Hastanesi ana adayları için fiyatsız doğuma hazırlık kursu başlattı. Ana adaylarının tasalarını azaltmak, daha bilinçli ve keyifli bir hamilelik devri için açılan kurs, 8 hafta sürecek. Ana adaylarının rahat ve kolay bir veladet yapmasına yardımcı haberlerin verildiği kurslara iştirak ise fiyatsız. Ana adaylarının bebeğin bakımına dair pek çok soruya karşılık bulacağı kursta ana karnındaki bebeğin gelişimi, takibi ve gebelik vadesince yapılması gereken testler ve bir tevellüdün nasıl olması gerektiği hatun marazları ve veladet eksperleri tarafından ana ve peder adaylarına aktarılacak.

Tevellüdün sağlıklı olabilmesi ismine doğuma giden süreçteki 9 ay çok kıymetli olduğuna dikkat çeken Memorial Hizmet Hastanesi Bayan Illetleri ve Tevellüt Kısmından Perinatoloji Bilirkişisi Prof. Dr. Ayşe Kafkaslı, “Biz kursumuzda gebenin ve peder adayının, ona yardım edecek muhitin ve çekirdek ailenin hazırlanmasını sağlıyoruz. Gerçek bilgiyi vererek gebelikte meydana gelebilecek değişikliklere hazırlayarak gebelikte yapılacak testler hakkında malumatlar vererek kaygısız, huzurlu, neyin ne olduğunu bilen farkındalıklı bir gebelik geçirmesini sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Hamilelik periyodunda bebeğinizle konuşun

Ana ve peder adayı bebeklerinin görmediği halde kendilerini duyan bir canlı olduğunu unutmamalıdır. Güya onlarında yetişkin bir birey varmış üzere onunla konuşmaları müzik dinletip hikaye okumaları çok değerli. Hasebiyle gebelik sırasında sevgiye ekilmiş o tohumlar sevgi odaklı şefkatli bireyin ortaya çıkmasını sağlıyor. Doğumdan sonraki 3 yıl ve gebelik süreci bireyin şekillenmesi için en değerli periyot. Bebek için alışveriş yapılır. İstediğiniz renk kıyafeti istediğiniz hengam seçersiniz. Fakat bu bedelli periyodu şayet bebeğinizle âlâ ve sevgi dolu bağlantı kurmadan geçirirseniz bunun telafisi olmayacaktır. Ana adayının karnındaki bebeği ile konuşması için bir alete muhtaçlığı olmayacaktır. İşini yaparken de konuşabilir. Onun için farklı bir vakte gereksinimi yok. Çalışırken bile konuşabilir. Onun için başka bir devrana muhtaçlığı yok her an bebeği ile konuşabilir.

Bitkisel karışımlara dikkat

Sonuçta bitkiler kimyasal tesire sahip. Bilinçsiz halde yapılan karışımlar yarardan çok zarara neden oluyor. Bunun ana adayına akıllıca anlatılması gerekiyor. Valideler sütleri artması için bilhassa bu cins bitkilere yönelebiliyorlar. Karışım bitkilerden uzak durmak gerekiyor. Hangi bitkinin hangi bünyeye ne yaptığını çok bilmiyoruz. Bitkiler çok pak değil. O nedenle bu kompetanı tarafından söylenenlere uymaları çok kıymetli. Emzirme ve sütün orantısı ananın his durumu ve beslenmesi ile ilgili. Emzirme yalnızca bebeği doyurma değil. Bunun bir tekniği ve koşulları var. Ana ile bebek sakin bir konumda ana vücut ve zihnen rahat bir durumda olmalıdır. Bu hem sütün gelmesini hem de ruhsal bağlılığın sağlanmasında çok değerli.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir