Exoderil krem ne için kullanılır? Exoderil krem nasıl kullanılır? Exoderil krem fiyatı

Son günlerde ismini sıkça duyduğumuz Exoderil krem, tırnak mantarı,mantar enfeksiyonları, bakterilerin kaynaklı meseleleri gidermede epeyce başarılı. Cilde lokal olarak uygulanan çok tesirli bir ilaç olan Exoderil krem nasıl kullanılır? Exoderil krem ne işe yarar? Tüm soruların karşılığını haberimizin detaylarından öğrenebilirsiniz.

Mantarların cilt yüzeyinde büyümesinin önüne geçen Exoderil kremin etken hususu, Naftifin Hidroklorür‘ dür. Bilirkişi tabiplerin iltihabi yahut egzamalarla birlikte görülen derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının, mayalar ve maya gibisi mantarların ve küf mantarlarının tedavisi için reçete ettiği bu krem, 15 gram ve 30 gramlık tüplerde eczanelerde satılmaktadır. Eczane dışında rastgele bir konumda satışı mümkün olmayan Exoderil Sandoz İlaç Sanayi ve Ticaret A.ş tarafından Gebze İstanbul’da üretimi yapılmaktadır. Olumlu tesirlerinden ötürü mantar tedavisi için kullananların mutlu kaldığı bu ilaç, merak ediliyor. 

Candida’ya bağlı koltuk altı, göğüs altları üzerinde ince kabuklaşma gösteren al yahut kahverengi lekeler ile bariz kaşıntılı /döküntülü mantar enfeksiyonlarının tedavisinde Exoderil kullanılabilir. Kızarıklık,şişkinlik,pullanma ve kaşıntılı kabarcıkların uygunlaşması için Exoderil krem bilirkişi doktora danışılarak uygulanabilir.  Boyun, gövde, kol, ve bacaklarda görülen halka formunda iltihaplı, kaşıntılı, kızarık, yüzeyden kabarık lezyonlar ile bariz vücut mantarı (tinea korporis) marazı için bu ilaç kullanılabilir. 

Umumiyetle boyun, göğüs, kolların üst kısımları  ve sırtta görülen beyazdan pembeye yahut bronz renkten kahverengiye kadar değişen renklerdeki lekeler ve hafif pullanma ile besbelli mantar enfeksiyonu (tinea versicolor) üzere kaşıntılı yahut kaşıntısız iltihaplı deri mantarlarının tedavisinde Exoderil krem kullanılmaktadır.

EXODERİL KREM NASIL KULLANILIR?

Exoderil ilacını mütehassıs hekiminiz nasıl reçete ettiyse o halde tatbike ihtimam göstermelisiniz. Bunun dışında sürülmeden evvel sürülecek nahiye ya da tırnak ılık su ile yıkanmalıdır. Yıkama süreci bittikten sonra da kesinlikle kurulama yapılmalıdır. 

Sıkıntılı cilt yüzeyine ve 2 cm’lik muhitine hafif masaj yaparak nohut büyüklüğünde olacak formda gece uyumadan evvel günde 1 kere sürülür. Deri kıvrımlarına bu kremi uyguluyorsanız üzeri ince gazlı bezle kapatılır. Bu kapatma marazın süratli formda uygunlaşması içindir. Deri kıvrımlarına bu kremi uyguluyorsanız üzeri ince gazlı bezle kapatılır. Bu kapatma marazın süratli halde uygunlaşması içindir.

Tertipli ve uzun tasarruf koşuldur. 30 gün içerisinde tesir sağlamaya başlayacaktır. Düzgünleşme sağlandıktan sonra illetin tekrarlamaması için 14 gün daha ekstra kullanılmalıdır.

EXODERİL KREM FİYATI NEDİR?

Reçeteli ya reçetesiz olarak alabileceğiniz Exoderil krem 41.83 TL​’dir. 

Yayım tarihi
Güzellik olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir