Evde en kolay saç tıraşı nasıl yapılır? Evde erkek saç kesmenin en kolay yolu

Koronavirüs nedeniyle hem sokağa çıkma yasağı hem de berberlerin kapanmasının akabinde adeta erkekler saç ve sakal tıraşı konusunda zorlanıyor. Daha evvel saç tıraşını konutta olmayan erkekler için rehber olacak bir içerik hazırladık. En kolay saç ve sakal tıraşı meskende nasıl yapılır konusunda tüm detayları haberimizinden bulabilirsiniz.

11 Mart tarihinden bu yana koronavirüs memleketimizde tesirini sürdürmeye devam ediyor. Koronavirüs vakalarının artması nedeniyle yetkililer tedbirler almaya devam ederken, salgınla savaş kapsamında hoşluk salonları ve berberler kapatılmıştı. Berberlerin kapanmasının akabinde konutta kalan erkekler, saçlarını nasıl keseceğini merak eder hale geldi. Erkeklerin makyajı arasında sayılan sakal ve bıyıklar birden çokça hale girebiliyor. Ama tıraş esnasında uğraşmamak, süratlice bitirmek isteyenlerin pek bilmediği bu yerkürede birçok tıraş hali bulunuyor.Tıraş olmanın zahmetsiz, acısız ve sefalı birçok yolu var. Tıraş esnasında kullanılan eserler de bu süreci direkt etkiliyor. Bugünkü metnimizde hanede tıraş olmanın en kolay yollarını ve adım adım saç ve sakal nasıl kesilir anlatıyoruz. 

HANEDE SAKAL TIRAŞI OLMANIN EN KOLAY YOLU

1- Öncellikle sakallarınız bu devirde çok uzadığı için keserken cildinizin tahriş olmaması için nemlendirici sürerek işe başlamalısınız. Şayet nemlendirici yoksa sıcak suyla da bu süreci gerçekleştirebilirsiniz.

2- Yüzünüzün yaralanmamasının yanı sıra tıraşın kolay ve düzgün tamamlanmasında tıraş bıçağı kıymetli aktörler arasında yan alıyor. Sıkıntısız bir tıraş deneyimi için tıraş bıçağının daha evvelden kullanılmamış ve bantlarının aşınmamış, renginin solmamış olması gerekiyor. Buna çok dikkat etmelisiniz. 

3- Her tıraş hamlesinden sonra suya tutarak temizlemelisiniz, tüm kılları tıraş edebilmeniz için değer taşıyan bir adımdır. 

4-Tıraş hakkında en çok ikilemde kalınan mevzu kılların çıkış istikametine gerçek mu yoksa tam bilakis sahih mu kesileceğidir. Aslında bunun karşılığı şahıstan insana nazaran değişiyor. 

Birinci olarak kılların çıktığı istikamete yanlışsız tıraş edin. Bıyıklarınızı ağzını gererek yukarıdan aşağı yani çıkış yanına nazaran tıraş edebilirsiniz. Boyun ortamı batık ve kıl dönmesinin çokça görüldüğü konumlardır. Aşağıdan yukarıya akıllıca tıraşlayarak batık ve kıl dönmesi riskini engelleyebilirsiniz.

5- Sakal ve bıyığın yumuşaması için traş köpüğü yahut jeli de tıraş bıçağı kadar kıymetli role sahip oluyor. Şimdi kıllara tesir etmeden buharlaşan su, ne yazık ki tek başına yerinde olmuyor.

KONUTTA ERKEK SAÇ TIRAŞI NASIL YAPILIR?

Konutta saç kısmı yapmaya başlamadan evvel saçınızı şıkça yıkamalısınız. Saçınızı tarakla tarayarak varsa dolaşıkları açmalısınız. Kesim için saçınızı hafif ıslak bırakmanız daha makul olacaktır. Eliniz alışık değilse, saçınızı kesmek birkaç saatini alabilir. Gerektiğinde oturabileceğiniz, ortalığı batırmaktan kaygılanmadan tıraş olabileceğiniz bir yan seçin.

Münasebetli tıraş makinesi son radde kıymetli. İşinizi kolaylaştırmak için seyahat stili, kablosuz makineleri tercih edebilirsiniz. Makineyi kullanmadan evvel ayarı güzel yapmayı ihmal etmeyin.Elinizi alıştırmak için evvel küçük bir ortamda kesim sürecini gerçekleştirebilirsiniz. Makineyi saçların çıkış cephesinin bilakis hareket ettirmeniz gerektiğini unutmayın.

Meskende saç bölümü yaparken başınızın art kısmından başlamak daha mantıklı olacaktır. Akabinde yanları, en son üst kısmı alarak saç kısmını sonlandırabilirsiniz. Bu halde kademeli bir halde kesim yapmak cürüm yapmanızın önüne makbul.

Geriyi ve yanları keserken düşük ayarda saç kesme makinesini kullanın. Düşük numaralı başlık kullanın ve makinenin bıçağının ucuyla yanları aşağıdan yukarı yanlışsız kısaltın. Yumuşak geçiş için her kısımdan sonra makineyi kaldırın. 

Başınızın üst kısmı için saç makası kullanın. Başınızın üst kısmındaki saçları tarakla ya da parmaklarınızla kaldırın. Küçük kısımlar halinde yavaş yavaş ve dikkatlice keserseniz saf ve düzgün görünür.

Ense kökündeki saçları saç ya da sakal kesme makinesiyle alın. 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir