Dünyada kelime başına en çok kazanan oyuncu Tom Cruise oldu! Peki Tom Cruise kimdir?

Dünya genelinde yapılan araştırmada dizi ve filmlerde en çok kazanan oyuncular açıklandı. Verilere göre Tom Cruise kelime başına para kazanarak listenin ilk sırasında yer aldı. Peki Tom Cruise kimdir?

Cinema Blend portalının yaptığı araştırmalara göre oyuncuların film ve dizilerde set başına ne kadar kazandıkları ortaya çıkarıldı. Blend’in verileri sinema meraklılarının ağızlarını açık bıraktırdı.

Tom Cruise rol aldığı her karakterde kelime başına 7 bin dolar aldığı öğrenildi. Bunun aynı sıra Kurt Russel 5. 682  dolar alırken Johnny Depp ise 4.877 dolar kazanıyor. Lisede bir Cameron Diaz kadın oyuncu var. O da kelime başına 4.637 dolar alıyor. 

TOM CRUİSE KİMDİR?

3 Temmuz 1962 yılında New York’ta dünyaya geldi. Tom Cruise’nin annesi öğretmen, babası ise elektrik mühendisidir. 1981 yılından itibaren oyunculuğunu sergileyen Cruise, özel hayatıyla gündeme gelmemiştir. Bu yüzden hakkında filmleri dışında çok bilgi yoktur. Forbes dergisi Cruise, 2006 yılında 1 yılda 67 milyon dolar kazancıyla dünyanın en güçlü ünlüsü olarak seçti. Üç kez Akademi ödülüne aday gösterilmesine rağmen bu ödüllerden hiçbirini alamadı. Ayrıca üç kez Altın Küre kazandı.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir