Defne ne demek? Defne isminin anlamı nedir?Defne ismi Kuran’da geçiyor mu?

Son yıllarda yeni doğan kız bebeklere verilen en çok isimlerinden biri Defne’dir. Aslınd hem kız hem de erkek bebeklere verilen Defne isminin anlamını merak edenlere özel bir içerik hazırladık. Defne en demek? Defne isminin anlamı nedir?Defne ismi Kuran’da geçiyor mu? İşte cevabı:

Anne baba adaylarının çocuklarına isim koyma arefesinde özellikle internette isim araştırması yaparken bir çok ismin anlamına bakılıyor. Koydukları ismin hem anlamlı hem de söylendiğinde güzel olmasını istediği için ayrıntılı bir şekilde araştırdıkları isimler arasında Defne’de yer alıyor. Bilinen en eski yazılı kaynaklardan günümüze ulaşmayı başarmış olan Defne ismi, Yunanca kökenlidir. Kaynağı Yunan Mitolojisindeki anlatılara dayanmaktadır. Bu isim yüzyıllardan bu yana saflığın ve masumiyetin simgesi olmuştur.Yaygın olarak kullanılan Defne isminin anlamı bir ağaçtır. Güzel kokulu bir ağaç olan defne ağacı, Akdeniz ikliminde yetişir. Ve yaz kış yeşil kalmasıyla bilinir. Ağacın bu özelliği, ismin sonsuzluğu çağrıştırmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda Defne ne demek sorusu doğaüstü güçleri, üstün yetenekleri içermektedir. Türkiye’de 48.637 kişide olan Defne ismi İstanbul’da ise 5.518 kişide var. 

DEFNE NE DEMEK?

Mitolojik anlatılardan hareketle güzel, iyi ahlaklı genç kız anlamında olan Defne ismi güzellikle birlikte iffet, temizlik ismin çağrıştırdığı anlamlardır. Bu isim sağduyuyu, iradeyi ve insani değerlere sıkıca bağlanmayı ifade etmektedir. 

DEFNE İSMİ KURAN’DA GEÇİYOR MU?

Defne ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir