Burcu Esmersoy’dan anlamlı hareket! İhtiyaç sahiplerine kendi elleriyle…

Geçtiğimiz aylarda bir programa katılan Burcu Esmersoy, pederinden şiddet gördüğünü birinci defa anlatmıştı. Kendisininde bir şiddet mağduru olduğunu söyleyen Esmersoy, bu manalı günde mealli bir harekette bulundu. Şiddet mağduru ve muhtaçlık sahibi 10 hatuna yardım kolisi dağıttı.

Ünlü sunucu Burcu Esmersoy, istekli yardım elçisi oldu. Mesken Hayat Dolu kampanyasına yardımda bulunan Esmersoy, ununla yetinmedi. Hazırladığı kolileri elleriyle dağıttı. Esmersoy, şiddet mağduru ve yalnız yaşayan hatunların meskenine giderek yardım kolilerini ulaştırarak gönülleri fethetti.

BURCU ESMERSOY’DAN YILLAR SONRA GELEN İTİRAF!

Ünlü sunucu Burcu Esmersoy, pederi ile arasının yıllardır neden bozuk olduğunu itiraf etti. Kelama “çok eziyet görmüş ve sevgisiz kalmış bir çocukluğum var” cümlesiyle başlayan Esmersoy, ekranlardaki şatavatlı hayatının yanı sıra bitmeyen bir ruhsal savaşının olduğunu itiraf etti. Uzm. Psk. Gökhan Çınar’ın YouTube kanalına katılan Esmersoy, küçük yaşta ana ve pederinin ayrılması akabinde yaşadığı fecî hadiseleri anlattı.

Daha evvel neden validesi ile konuşmadığını anlatan ünlü sunucu artık de babasıyla olan berbat anlarını anlattı. Yıllar sonra pederini ziyaret ettiği andan birinci kere şu laflarla bahsetti: “Bir peder nasıl olması gerekiyor bilmiyorum. Pederimin yalnızca beni tarafsız konuma azarladığını biliyorum. Pederleriyle ilgileri çok uygun olan kız arkadaşlarım hayata karşı daha inançlı, hayatlarına giren erkeklerle daha rahat olabildiklerini gördüm. Pederle ilgili sıkıntıları çözemedim. Pederimle hiç görüşmüyordum, ablam ‘Babam çok hasta istersen bir pişmanlık yaşamamak için görüşelim. Seni görmek istiyor’ dedi. Ofisine görüşmeye gittik ve çok soğuk, tanımadığım bir insan lakin bir peder. Beni lütfen yargılamayın onun çok hasta ve çetin durumda olduğunu gördüğüm vakit içimdeki rahatlamayı ve huzuru anlatamam. Bu hoş bir his değil. Pederimin ablamla sert bir lisanla konuşmaya başladığını gördüğümde ben bir şey söylemek istiyorum diyerek ‘Şu anda seni bu kadar beğenilmeyen bir durumda görüyor olmaktan duyduğum memnunluğu sana söylemek istiyorum. Allah’a olan inancımı çok arttırıyor’ dedim.” 

“BABAM TUVALETTE BENİ DÖVDÜ!”

Esmersoy daha sonra çocukken pederi tarafından maruz kaldığı şiddetten bahsetti. O sırada genç sunucunun sesi titremeye başladı:

“Babanla ilgili bir ana git denildiğinde daima konuttaki küçük tuvalete kapatılıp hortumla hiç acımadan bana vurduğunu hatırlıyorum. 3-4 yaşındaki bir evlattım. Çok gereksiz ve sebepsiz buluyorum bunu.”

Geçtiğimiz günlerde Burcu Esmersoy, çevre medya paklığına girdi. Birçok yakın arkadaşı olmasına karşın ünlü ismi takipten çıktı. Bunlar arasında Demet Akalın’da vardı. Akalın, bu vukuat üzerine sitem etmişti. Bir tartışmayı alevlendiren bu hadiseden sonra ikili konuşmamaya başladı. Fakat Burcu Esmersoy katıldığı bir programda pederinden şiddet gördüğünü itiraf etmesi akabinde Akalın, toplumsal medya hesabından “Sen çok kişisel bir bayansın, üzdün bizi! Çok memnun ol sen. Çok âlâ bir ana olacaksın. Hem anne-baba bile olabilirsin. Daima güçlü kal” notunu yazarak destek oldu.  

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir