Bebeklere yoğurt nasıl yapılır organik sütleri tercih edin!

Yoğurdun sıhhat açısından ne kadar yararlı olduğunu duymayan kalmamıştır. Yetişkinler için ne kadar sağlıklıysa birebir orantıda bebekler için de nispeten yararlı bir besin. Yoğurt bebekleri ishale karşı müdafaasından tutun da kemik ve diş gelişimine kadar pek çok hususta yarar sağlamaktadır. Bu denli yararlı olan yoğurdu bebeğinize müsait bir halde nasıl yapabileceğinizi sizler için hazırladık. Pekala bebeklere yoğurt nasıl yapılır? Yoğurdun yararları nelerdir? İşte tüm merak edilenler! 

Yoğurdun yararları saymakla bitmiyor 

Yoğurdun bebeklere olan yararı saymakla bitmiyor. Bağırsaklardaki bağışıklık sistemine uyarıcı bir tesirde bulunan yoğurt, bebekleri ishale karşı da korumaktadır. Sindirim sistemine karşı epey tesirli olan yoğurdun kemik ve diş gelişimine de yardımcı olduğu bilinmektedir. 

Cam şişelerdeki organik sütleri tercih edin 

Süt sorunu yaşayan valideler acilen telaşa kapılmayın! Kendi sütünüzden yoğurt yapabileceğiniz üzere, inek sütü yahut keçi sütü üzere sütlerden de yoğurt yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey dışarıdan süt almamanız olacaktır. Dışarıdan alınan sütler bebekler için pek çokça önerilimiyor. Bu sütler yeteri kadar süreç görmediği için enfeksiyonlara açık olabiliyor bu nedenle yoğurt yapmaya karar verdiyseniz cam şişelerdeki organik sütleri tercih edin. 

Yoğurt içerisine kurutulmuş meyve ekleyebilirsiniz 

Mütehassıslar, mayalanan yoğurdun tek başına sade bir formda tüketilmesnin daha yararlı olduğunu söylüyor. Lakin kimi bebeklere bu tat hoş gelmeyebiliyor. Şayet sizin de bebeğiniz yoğurdu tek başına yemeyi sevmeyenlerdense ozaman içerisine kimi kurutulmuş meyveleri ekleyerek aroma verebilirsiniz. 

İŞTE MAYALANIŞI;

GEREÇLER: 

Yarım kilo süt,  1 çorba kaşığı yoğurt

HAZIRLANIŞI:

Sütü kaynattıktan sonra yukarıda belirtilen yoğurt ölçüsünü ekleyin. 6 saat boyunca hareket ettirmeden ılık bir sıcaklıkta bekletin.