Bebeklerde Konak Sorunu

Konak, bebeklerin  saç derisinde meydana gelen, tedavisi oldukça basit bir deri sorunudur. Bebeklerinizin rahatlaması ve bu sorundan kurtulması için yapılması gerekenler şöyle….

Bebeklerin kafasında meydana gelen konak aslında bir cilt hastalığı değildir. Bebeklerin başında, saç derisinde fazla yağ birikmesinden dolayı oluşur. Beyaz ya da sarı kabuklar şeklinde kendini gösterir. Geçici bir sorun olup tedavisi mümkündür.

Doktorunuzun tarafından verilen ilaçların yanı sıra, banyodan önce bebeğinizin konaklı bölgesine bebe yağını sürerek yumuşatınız. Biraz da masaj yaparak iyice emilmesini sağlayabilirsiniz. Banyo sırasında bebek şampuanı ile güzelce yıkayınız. Banyodan çıktıktan sonrada yumuşak bir tarak ile yumuşayan konakları temizleyiniz. Tarama işlemini hafif şekilde bastırmadan yapmalısınız.

Konak yumuşatıldığı zaman bebeğinizin canı yanmaz. Bu yüzden konakların kurumasını önlemek için sürekli yumuşak tutmaya çalışmalısınız. Bu şekilde yıkamaya devam ettiğinizde zamanla konakların azaldığını göreceksiniz. Konak bebeklerde geçici bir sorundur. Güzel ve düzenli bir bakım ile tamamen yok olur.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir