Bahar renkleri mavi ve pembe nasıl kombinlenir? Mavi ve pembe kombin önerileri

İlkbaharın cıvıltısını yansıtan renklerin başında pembe ve mavi gelir. Lakin savlı bu iki rengi kombinlerken, hangi renk hangi renkle daha uyumludur ve bir renk en yanlışsız halde nasıl kombinlenir sorularına hakim olmak gerekir. Sizler için pembe ve mavi renkler nasıl kombinlenir sorusunun karşılığına ulaştık. Pembe ve mavi renk modasına yönelik tüm detaylar yasemin.com’da.

Bahar döneminin trend renkleri arasında mahal alan mavi ve pembe, günlük kombinler içerisinde her hengam savlı ve dikkat cazip olmayı başarıyor. Renklerin nasıl en akıllıca halde kombinleneceğini bilmek, sizin stilinizle bir adım daha ön plana çıkmanızı sağlıyor. İlkbaharın tanınan renklerinden olan mavi ve pembe üzere hareketli ve canlı tonlar, her renkle kombinlenememeleri ve her aksesuarla bir bütün oluşturamamalarından ötürü, kombin açısından en sıkıntı renklerden kabul ediliyor olabilir lakin gerçek adımlarla istenilen şıklığı kısa müddette elde etmeniz mümkün oluyor. Mavi ve pembe renklerini kombinlerken atacağınız birinci adım, ‘Hangi rengin hangi renkle daha entegrasyonlu olduğu’ sorusuna karşılık bulmanız olacak. Evet mavi ve pembe renkleri kombinlerken hangi adımları atmanız gerekiyor?  Mavi ve pembe için nasıl kombinler oluşturulabilirsiniz? Tüm soruların cevapları içeriğimizde.

MAVİ VE PEMBE NASIL KOMBİNLENİR?

MAVİ RENK NASIL KOMBİNLENİR?

Yerküre renk otoritesi Pantone’nin 2020 rengi olarak açıkladığı mavi, ilkbahar serinin en dikkat cazibeli renkleri arasında taraf alıyor. Her ne kadar mavi deyince akla direkt jean kesimler gelse de, etek ve elbise üzere kesimlerde da epeyce şık duruyor.

Mavi renk ile entegrasyonlu tonların başında pembe, beyaz, sarı, al ve turuncu üzere tonlar konum alıyor. İlkbahar döneminde maviyi, jean bir kot ve çizgi detaylı ince askılı bir elbiseyle kombinleyebilir ve hareketliliği ince bir kolyeyle destekleyebilirsiniz.

PEMBE RENK NASIL KOMBİNLENİR?

Pembe, çoğunlukla turuncu renk ile kombinlenen gelgelelim her renkle şık bir armoni yakalayabilen bahar renklerindendir. Tahminen yalnızca genç kız rengi olarak kabul edilebilir fakat günümüzde pembe de tıpkı gayri tonlar üzere her kesim ve yaşa tutarlı renkler arasına girmiş durumda.

Pembe ile entegrasyonlu renkler arasında; turkuaz, turuncu, mavi, siyah ile yeşil ve tonları nokta alıyor. İlkbahar serisinde pembe rengi, tül yahut kabarık bir etek ve basic bir t-shirt ile kombinleyebilir ve hareketliliği, t-shirt’in pres deseniyle sağlayabilirsiniz.

MAVİ VE PEMBE KOMBİN TEKLIFLERI

ZARA – DESENLİ POPLİN ELBİSE: 120 TL

ZARA – DESENLİ DERİ KOVBOY TOPUKLU ÇİZME: 370 TL

ZARA – BASINÇLI SWEATSHİRT: 120 TL

ZARA – DESENLİ MİDİ ETEK: 200 TL

H&M – KOT CEKET: 159 TL

H&M – MODAL KARIŞIMLI JARSE ELBİSE: 70 TL

H&M – PUANTİYELİ TÜL ETEK: 129 TL

H&M – OVERSİZE DENİM GÖMLEK: 180 TL

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir