Badem kaç kalori? Çiğ badem mi, kavrulmuş badem mi zayıflatır? Badem yiyerek nasıl zayıflanır?

Yağ yakıcı eksiksiz kuruyemişlerden biri olan bademi suda bekleterek tüketirseniz kilo verdirme tesirinin olduğunu biliyor muydunuz? İşte bademli su ile zayıflama yöntemi! 1 avuç badem kaç kalori? Çiğ badem mi kavrulmuş badem mi zayıflatır? Diyette badem nasıl tüketilir? Zayıflamak için badem diyeti nasıl yapılır? Bademin yararları neler? Bademi suda bekletip içerseniz…

Vücut üzerinde en ziyade şikayetçi olunan ortamlardan birisi de göbek etrafında biriken yağlardır. Simit nahiyesinde genişleme ve alta gerçek sarkan bir karın görünümüne neden olan bu sorunu yok etmek için doğal ve sağlıklı beslenmek gerekir. Bunun için zayıflamak isteyen bayanlar yağ yakıcı ve kilo verdiren kür tanımlarını deneyebilirler. Bölgesel zayıflamada göbek nahiyesindeki yağlardan kurtulmanın yollarından biriside hanenizde uygulayabileceğiniz bitkisel tariflerdir. Bu tanımlarla birlikte uygulayabileceğiniz bir sağlıklı diyet listesinin ara öğünlerinde kuru yemişlerin zayıflatıcı tesirlerinden yararlanabilirsiniz. Örneğin; bilimselliği yapılan araştırmalarla kanıtlanmış çiğ bademi, 10 hafta kadar bir mühlet ile iki avuç ölçüsünde tüketirseniz, doğal olarak karnınızı tok hissedecek ve iştahınız kapanacaktır. Bademi çiğ olarak tüketmenin haricinde su ile tüketildiği devranda dayanılmaz bir tesir ile zayıflattığını da biliyor muydunuz? Yanıtınız ‘hayır’ ise, badem ile kilo verebileceğiniz farklı yolları sizlere derledik. Evet badem yemek nitekim zayıflatır mı? Badem ile nasıl kilo verilir? Kilo verdiren badem diyeti…

BADEM KAÇ KALORİ? ÇİĞ BADEM Mİ KAVRULMUŞ BADEM Mİ ZAYIFLATIR?

1 avuç kavrulmamış çiğ badem 143 kalori iken, 1 avuç kavrulmuş tuzlu badem 150 kaloridir. E ve B vitamini bakımından güçlü olan badem kuru yemişi tıpkı devranda protein ve lif kaynağıdır. Yağ içeriği ziyade olan bademin hangi çeşidinin daha sağlıklı ve zayıflatmaya yardımcı olduğunu bilmek gerekir. Kavrulmamış tuzsuz bademin lif nispeti, kavrulmuş tuzlu bademe nazaran daha çoktur. Nedeni ise tuzlu bademin kavrulduğu vakit ısıya maruz kalmasıdır. Isı alan badem besin bedeli kaybına uğrar.

Başkaca kavrulmuş tuzlu bademin taze kalma riski çiğ bademe nazaran daha ziyadedir. Bakteri barındırma riski kavrulmuş bademe nazaran daha az olan çiğ badem kavrulma süreci gördüğü hengam nemini yitirir. Oluşan nem farkından ötürü yağ ölçüsü çiğ bademe nazaran kavrulmuş bademde daha çoktur.

BADEM KİLO VERDİRİR Mİ? BADEMİN YARARLARI NELER?

Varlıklı besin pahasına sahip olan badem E vitamini bakımından epey kıymetlidir. Öte yandan magnezyum, kalsiyum ve demir içeriği ile kuru yemişler arasında en besleyici olan badem bilhassa de kanser hastalıklarına karşı çok düzgündür. Anemi rahatsızlığına karşı düzgün gelecek kuru yemişlerden biri olan bademlerden mahsusen de çiğ olanları rastgele bir ek unsuru bulundurmayacağı için diyabet hastaları için ülküdür.

Bademin zayıflatıcı tesirlerine bakacak olursak; lezzetli ve tok tutucu olması nedeniyle badem ile kilo verilebilir. Çiğ bademin içindeki güçlü yağ asitleri ve protein açlık hissini yatıştıracaktır. Başkaca lif kıymeti çok olan badem bağırsakların çalışmasını sağlayarak kilo vermeyi destekler.

BADEMİN BESİN PAHALARI TABLOSU:

Güçlü besin kıymeti kaynağıyla güçlü olan bademin 143 gram yükündeki bir porsiyonunda bulunan besin bedeli şöyledir:

Kuvvet – 828 kcal
Protein – 30.24 gram
Yekun lipit (yağ) – 71.40 gram
Karbonhidrat- 30.82 gram
Lif – 17,9 gram
Şekerler – 6.01 gram
Kolesterol – 0 gram
Kalsiyum – 385 miligram
Demir – 5.31 miligram
Magnezyum – 386 miligram
Fosfor – 688 miligram
Potasyum – 1048 miligram
Sodyum – 1 miligram
Çinko – 4.46 miligram
C vitamini – 0 miligram
Tiamin – 0.293 miligram
Riboflavin – 1.627 miligram
Niasin – 5.174 miligram
Vitamin B-6 – 0.196 miligram
Folat, DFE – 63 mikrogram
Vitamin B-12 – 0 mikrogram
A vitamini – 0 mikrogram
E Vitamini (alfa-tokoferol) – 36.65 miligram
Vitamin D – 0

K vitamini (phylloquinone) – 0 mikrogram
Kafein – 0 miligram

ZAYIFLAMAK İÇİN BADEM NASIL TÜKETİLMELİ? BADEM DİYETİ İLE KİLO VERME

Beslenme Mütehassısı Dr. Ayça Kaya, kilo vermek isteyen hatunların beslenme programlarında badem ile nasıl zayıflayabileceklerinin püf noktalarını anlattı:

– Badem ile kilo vermek isteyen kimseler diyette çiğ ve tuzsuz bademden 15 adet tüketin.

– Mümkünse kabuklu ve kabuğu kolay kırılan bademleri yiyin.

– Diyet listenizdeki ara öğünlerde badem tüketin. Az yağlı süt ve ayranla birlikte enfes bir ikili oluşturan bu karışımla formunuzu koruyun.

– Meyveleri bademle yiyince glisemik endeksi indirmiş olacak ve bu daha tok kalmanızı kolaylaştırır.

– Yiyeceğiniz olmadığında 50 adet bademi bir öğün olarak tüketin.

BADEMLİ SU İLE GÖBEK ERİTME! BADEMİ SUDA BEKLETİP İÇERSENİZ…

Bir su bardağı suyun içine birkaç tane badem atıp özlerinin suya geçmesi için sabaha kadar bekletin. Uyanır uyanmaz içeceğiniz bademli su karışımının birinci evvel suyunu için daha sonra da bademlerini çiğneyerek tüketin. Böylece daha kolay yağ yakacaksınız. 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir