Acun Ilıcalı’dan alkışlanacak açıklama: Gerekirse uçağı dolmuş yaparım…

Ünlü yapımcı ve sunucu Acun Ilıcalı, Cumhurbaşkanlığı’nın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na Ramazan dolayısıyla 20 bin aile için 20 bin erzak kolisi bağışlayacağını açıklamıştı. Acun şimdi de gerekirse uçağımı dolmuş yaparım dedi.

Bir canlı yayın programına canlı bağlanan Acun Ilıcalı,“Birçok vatandaşımızdan haber geliyor. Mahsur kalanlar var yurt dışında. Gerekirse uçağı, dolmuş yapacağım; birkaç seferle herkesi yurda ulaştırmaya çalışacağım. Elimden ne geliyorsa da yapmaya hazırım.” dedi. 

DEV DESTEK!

Ekranın fenomen programlarının sunuculuğunu ve yapımcılığını yapan Acun Ilıcalı, Cumhurbaşkanlığı’nın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na dev bir destekle dahil oluyor. Ilıcalı, kampanyaya 20 bin aile için 20 bin erzak kolisi bağışlayarak dahil oluyor. Ilıcalı konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Ramazan ayı birlik ve beraberlik ayı. Ülke kenetlendi ve çok ciddi miktarda yardımlar toplanıyor. Milli Dayanışma Kampanyası’yla ülkemizde zorda olan vatandaşlarımıza yardım ediliyor.Biz de Survivor ailesi olarak Ramazan ayında katkımız olsun istedik. Hepinizin adına biner adet yardım paketini toplamda 15 bin aileye, 5 bin aileye de buradaki emekçiler adına yardımda bulunacağız. 20 bin aileye 20 bin Ramazan kolisini Cumhurbaşkanlığımız kanalıyla ulaştıracağız”

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NA DESTEK

Türk vatandaşları THY’nin düzenlediği özel seferlerle ülkeye getirilirken THY’nin uçmadığı noktalardan birinde kalan Türkler için de Acun Ilıcalı devreye girdi. Dışişleri Bakanlığı ile yaptığı görüşmeleri ve Türk vatandaşlarını kurtarma çalışmalarını şu sözlerle anlattı: “Burada kalan bizim çalışanlarımız ve vatandaşlarımız var. Bununla ilgili çözüm arıyoruz. Karayipler’de de mahsur kalan vatandaşlarımız varmış. Onlara da bir şekilde uçak yollamaya ve vatana döndürmeye çalışacağım. Teknik bir problem olmazsa buradan bir uçak yollayım aldırıp Türkiye’ye döndürmek istiyorum. Çok zor durumdalarmış. Bu konuda Dışişleri Bakanımız olağanüstü çalışıyor. Öyle bir Dışişleri Bakanımız var ki sabahtan akşama kadar ülkemizin hayrına bir şey yapmaya çalışan ve vatandaşımızın hayrına bir şey yapmaya çalışan olağanüstü bir insan. Tanıdığım için de sonuna kadar kefil olabirim. Mevlüt Çavuşoğlu’na buradan sevgiler yolluyorum. Bize her dakika ulaşıyorlar, Dışişleri’nden beni aradılar. Çözüm için beni devreye sokmak istiyorlar. Burada Acun’u kullanmayı istemek bile önemli bir zeka. Burada da elimizden geleni yapacağız.”

ZEYNEP BASTIK TV8’DE PROGRAM MI YAPACAK?

Zeynep Bastık karantina günlerinde evde oluyor ve canlı yayınlar açıyor. Zeynep Bastık’a canlı yayında Acun Ilıcalı’dan teklif geldi. Kısa süre önce Anıl Piyancı ile daha sonrasında da Mustafa Sandal ile yaptığı düet yapan Zeynep Bastık, şimdilerde yeniden gündeme gelmeye devam ediyor. Bastık bir süre önce canlı yayın açtı ve takipçileri ile buluştu. Takipçileri ile zaman geçiren Zeynep Bastık’ın canlı yayınına birçok ünlü isim de katıldı. Canlı yayına katılan Acun Ilıcalı öyle bir şey yazdı ki adeta sosyal medyaya bomba gibi düştü.

ACUN’DAN ÇOCUKLUK FOTOĞRAFI!

TV8 ve Acun Medya’nın patronu Acun Ilıcalı, sosyal medya hesabından “Gerçek bir tbt” notuyla çocukluk fotoğrafını paylaştı. Ilıcalı’nın paylaşımına sadece yarım saatte 165 binin üzerinde beğeni ve yüzlerce yorum geldi.Ünlü şarkıcı Murat Boz’un da paylaşıma “Tbt’nin dibi” yorumunu yapması takipçilerinin dikkatinden kaçmadı.

REKOR CANLI YAYIN!

Türkiye’de instagram canlı yayınında böyle rakam görülmedi. Acun Ilıcalı canlı yayın açtı 273 bin kişi katıldı. Instagramda 9.5 milyon takipçisi olan Ilıcalı Türkiye’de şu sıralar canlı yayın açan ünlülere açık ara fark atarak rekora imza attı deyim yerindeyse kendi rekorunu kırdı.

 

DEMET AKALIN ACUN’A SESLENDİ!

Koronavirüs nedeniyle evde kalan ünlü isimler TV8 ekranlarında yayınlanan Survivor programını hiç kaçırmıyor. Bu isimler arasında Demet Akalın’da var. Survivor izlerken sık sık paylaşım yapan Akalın son olarak ödül oyunu sonrası bir paylaşım yaptı. Ödül oyunu sonrası Akalın bir paylaşım yaparak Acun Ilıcalı’ya seslendi. Akalın paylaşımında Yasin konuşurken “Bulgur pilavı eksik; bulgur pilavı eksik. Ödülde bulgur pilavı vardı. Patron cimrilik yapıyorsun” dedi.

 

BAŞKAN ERDOĞAN’IN KAMPANYASINA DESTEK!

Survivor, dün akşam eleme bölümüyle ekrana geldi. Ünlüler takımı için SMS oylaması başlatan Acun Ilıcalı, Milli Dayanışma Kampanyası’na destek vereceklerini söyledi.

Çekimler için gittiği Dominik’ten salgın nedeniyle dönemeyen Ilıcalı, kalbinin Türkiye’de olduğunu belirterek şunları söyledi: “Survivor’daki SMS gelirimizin tamamını kampanyaya bağışlıyoruz. Bugünlerde bu dayanışmaya ihtiyacımız var. Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz günlerde çok güzel bir kampanya başlattı. Biz de elimizden geldiğince destek vermeye devam edeceğiz. Türkiye’nin farkı bu bence. Zor günlerde birbirimize en güzel şekilde destek olacağız ve bu zor günleri yaşayan vatandaşlarımıza mutlaka hep beraber en güzel şekilde omuz vereceğiz. Biz bize yeteriz Türkiye diyorum ve tüm vatandaşlarımızı bu kampanyaya desteğe çağırıyorum.”

“ÜLKEMLE GURUR DUYUYORUM”

İşte Acun Ilıcalı’nın açıklamalarından satır başları…

Türk olmaktan dolayı yine gurur duydum. Çok mutlu olduğum bir dönemi yaşıyorum, bunu herkesin de bilmesini istiyorum. Çok önemli bir ayrıntı insanlar gözünden kaçabiliyor ama ben bizzat takip edip gördüğüm için bunu sizlere anlatmam lazım. Bu mutluluğu, bu gururu, bu farkı sizin de yaşamanızı istiyorum. Dünyanın birçok yerinde karantinalar oldu. Bu karantina sürecinde de insanlar evlerine girdiler, evlerinden dışarı çıkamıyorlar. Bütün dünya için bizim yaşadığımız şartlar söz konusu!

YURT-DIŞINDA YAĞMALAMA BAŞLADI! 

Fakat arada şöyle bir fark var, dünyanın birçok yerinde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Belli bir saatten sonra sokağa çıkarmıyorlar insanları… Buradaki çok önemli sebep de şu; Dükkanların ve işyerlerinin yağmalanmasından korkuyorlar, bu konuda bir güvence yok. Amerika’da dahil olmak üzere dünyanın birçok yerinde sokağa çıkma yasağı ciddi anlamda uygulanıyor akşamları, dediğim gibi bunun en önemli sebebi de insanların mağazaları yağmalamaya başlamasından doğan endişe!

GERÇEKTEN AZİZ BİR MİLLETİZ 

Avrupa’da bile mağazalar, vitrinler tahtalarla kapatılıyor. Bu bahsettiğim ülkelerden biz çok zengin değiliz, ama baktığımız zaman böyle bir riski bizim ülkemiz de hiçbir zaman yaşamıyoruz. Böyle bir içgüdümüz de yok. Millet olarak bu konularda çok farklıyız. ‘Hadi bunu yağmalayayım, böyle bir durum varken bunu fırsata çevireyim’ diye bir olay Türkiye’de yaşanmıyor. Gerçekten aziz bir milletiz. Bundan dolayı çok mutluyum. Bu zor günleri de inşallah hep beraber aşıp, iyi günlere ulaşacağız.

KARARINI AÇIKLADI!

Survivor’un ada konseyinde Gönüllüler takımından Meryem’in sakatlığı nedeniyle diskalifiye olabileceğini anlatan Ilıcalı, “Böyle bir durumda takımları eşitlemek için koronavirüs nedeniyle uçuşlar durdurulduğu için Türkiye’den yeni yarışmacı getiremeyiz” diyerek yeni kararını söyledi.

Acun Ilıcalı, “Bugüne kadar her Survivor’da yedek yarışmacılar getirerek takımların dengesini oluşturmayı amaçladık. Tüm Survivor’larda bunu yaptık. Ancak artık Türkiye’den de yedek yarışmacı getirme imkanımız yok. Meryem’in son kontrolleri olacak. Meryem devam ederse sorun yok. Ama devam edemezse gönüllüler takımının ikinci yarışmacısı gitmiş olacak. Eğer Meryem ayrılırsa o zaman mutlaka başka bir çözüm bulacağız. Gönüllüler takımının güç dengesini korumak amacıyla takımsal transfer söz konusu olabilir. Meryem, 2-3 hafta içinde düzelebilecek durumdaysa ona göre karar vereceğiz” şeklinde konuştu.

DOMİNİK’TE KORKU DOLU ANLAR…

5 bin 400’ün üzerinde insanın hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüsü tüm dünyayı etkisi altına aldı. Virüs Dominik Cumhuriyeti’nde de görüldü. Survivor çekimlerin gerçekleştiği Dominik’te ne tür önlemlerin alınacağı ise merak edilmeye başlandı.  İlk defa duydukları salgın karşısında büyük şaşkınlık yaşayan yarışmacılar, Ilıcalı’ya sorular sorarak durumun iç yüzünü öğrenmeye çalıştı.

“AİLELERİNİZ GÜVENDE VE SAĞLIKLI”

Survivor’da acil durum konseyi yapan Ilıcalı, koronavirüs salgının geldiği boyutu ve son rakamları yarışmacılarla paylaştı. Salgın hakkında bilgiler veren Ilıcalı, şunları söyledi: “Bu kötü haber verme toplantısı değil, sadece böyle önemli bir olaydan sizin habersiz olmanızı istemedik. Buraya gelmeden ailelerinizi tekrar arattım aileleriniz güvende ve sağlıklı. Sürekli ailelerinizle temastayız. İlk önce Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgını daha sonra İran ve İtalya’ya yayıldı ve artık tüm dünyada tehlikeli bir boyuta ulaştı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edildi. Ülkeler sınırlarını kapattı. Virüsün yayılmasını engellemek için dünya artık karantina altında.”

 

“İNSANLAR EVDE ÇALIŞMAYA BAŞLADI, SOKAKLAR BOŞALDI”

Türkiye’de de bu salgın ortaya çıktı ve şu ana kadar 30’dan fazla vatandaşımız hayatını kaybetti. Türkiye’de restoranlar kafeler kapatıldı. Bankalar, marketler açık. İnsanlar evlerinden çalışmaya başladı. Sokaklar boşaldı. Türkiye’de de yabancı ülkelere sınırlar kapatıldı, uçuşlar durduruldu”

“DOMİNİK’TE BULUNDUĞUMUZ YERDE VAKA YOK”

Uzun zamandır çekim yaptıkları Dominik’in bulundukları bölgelerinde bir vakanın olmadığını söyleyen Ilıcalı, “Dominik’te bizim bulunduğumuz bölgede herhangi bir vaka yok. Dünyanın şanslı bölgelerden birindeyiz şu anda. Bizim taşıdığımız herhangi bir tehlike yok. Çekim alanlarımız izole, dışarıdan giriş çıkış yok, güvenlikli bir bölgedeyiz. Ayrıca çekim alanlarımızda her türlü tedbiri alıyoruz. Çekim yerlerimizde bazı değişiklikler yaptık sizi korumak için” dedi.

YARIŞMACILAR GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Dominik’e yarışma için geldikleri tarihte sadece Çin’in Wuhan bölgesinde olan koronavirüs salgının tüm dünyaya yayıldığını öğrenen yarışmacılardan bazıları gözyaşlarını tutamadı.

SURVİVOR YAYIN GÜNÜ DEĞİŞMİŞTİ

Bu yıl pazartesi, salı, cuma, cumartesi ve pazar günleri ekranlara gelen Survivor programı ilerleyen günlerde değişkenlik gösterebilecek. Survivor 2020’nin yeni bölümünün ne zaman yayınlanacağı ise TV8 tarafından açıklanacak. 

Survivor 2020’da sakatlanan Uğur Pektaş’ın yerine ünlüler takımına sonradan katılan Erman Altıkardeş, adaya geldiği ilk anlardan itibaren yaşadığı kavgalarla dikkatleri üzerine çekti. Son olarak Survivor’da gönüllüler takımından Yasin ile kavga eden Erman’ın “Ben çok Yasin okudum ama ölülerin arkasından” sözleri sinirleri gerdi. Yasin’e meydan okuyan Erman “Sende bana saldıracak yürek var mı?” diye bağırması da dikkatleri çekti. Survivor’da Ersin ile de tartışma yaşayan Erman’ın gergin tavırları, Acun Ilıcalı ve Survivor sorumlularını rahatsız etti.

Yaşanan olayların ardından Survivor’da Acun Ilıcalı ve arkadaşları sürpriz bir karar aldı. Ada konseyinde konuşan Acun Ilıcalı, Erman’ın diskalifiye olduğunu açıklayarak, “Arkadaşlarla toplantı yaptık. Erman’ın Survivor’a adapte olamadığını ve Survivor’a devam edebilecek durumda olmadığını kararlaştırdık. Erman bundan sonra Survivor’a devam etmeyecek” dedi.

KANSERSİZ YAŞAM DERNEĞİ’NE ZİYARET!

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, Kansersiz Yaşam Derneği’nin etkinliğine katıldı. Çocuklarla bir araya gelen Ilıcalı, çocuklar yaşamalı mesajını verdi. Ünlü televizyoncunun derneğe yüklü miktarda yardımda bulunduğu ifade edildi.

DOĞU DEMİRKOL SURVİVOR’DA

TV8 ekranlarının fenomen yarışması  Survivor’ın 21 Şubat Cuma akşamı yayınlanan bölümünde,  Acun Ilıcalı ile Doğu Demirkol arasında güldüren bir pazarlık yaşandı. İbrahim Büyükak’ın “Doğu özel uçakla bir tur istiyor” esprisine, Bayi Toplantısı filminin başrol oyuncularından Doğu Demirkol, “Uçağa gerek yok, o kadar abartma” karşılığını verdi.

Acun Ilıcalı’nın ‘hediye‘ sözü üzerine Doğu Demirkol, izlenme oranı için pazarlığa başladı. Doğu Demirkol’un “3 milyonda el sıkışalım” teklifine, TV8’in patronundan “Gişe 3,5 milyonu geçerse sana çok iyi hediye alacağım” cevabı geldi. 4 yaşındaki komedyenin “Acun Ilıcalı’ya göre mi çok iyi, bana göre mi çok iyi bir hediye? İkimizin ortalamasına göre alalım abi” esprisi de dikkat çekti. 

ÖZEL BİR GİRİŞ YAPTI!

Acun Ilıcalı, Instagram hesabından Survivor 2020’nin Ünlüler ve Gönüllüler takımlarının kadrolarının belli olduğunu duyurdu. Dün akşam yayın hayatına başlayan Survivor 2020 Ünlüler takımında; Barış Murat Yağcı, Mert Öcal, Şaziye İvegin Üner, Uğur Pektaş, Sercan Yıldırım, Derya Can Göçen, Parviz Abdullayev, Aycan Yanaç, Elif Yıldırım Gören, Tuğba Melis Türk ve Ersin Korkut yer alıyor.Yarışmanın ilk bölümünde Acun Ilıcalı adaya 3 farklı araçla ulaştı. İlk önce spor arabayla belli bir noktaya gelen Ilıcalı daha sonra atv aracına bindi. Son olarak ise ünlü sunucu yarışmacıların yanına jet-ski ile ulaştı.

SURVİVOR’DA İLK KAVGA

Survivor’da baraka oyunu için ilk olarak ünlüler ve gönüllüler takımında erkekler mücadele verdi. Erkekler birbirlerini yastıkla denize atmaya çalıştı. Başa baş bir mücadele yaşanırken Parviz Abdullayev ile Yasin Obuz birbirine girdi.

Survivor 2020 Gönülüler takımında ise şu isimler yer alıyor: Yasin Obuz, Cemal Can Canseven, Ceyhun Uzun, Evrim Keklik, Fatma Günaydın, Makbule Günaydın, Meryem Kasap, Nisa Bölükbaşı, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Tayfun Erdoğan, Burak Yurdugör.

YENGESİ VEFAT ETTİ!

Televizyon yapımcısı Acun Ilıcalı ve ailesi acı bir haberle yıkıldı.  Ilıcalı’nın Kocaeli’de yaşayan amcası Gürbüz Ilıcalı’nın eşi Olcay Ilıcalı (79), 2 Şubat Pazar günü zatürre hastalığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan Olcay Ilıcalı bu sabah hayatını kaybetti.

ACUN ILICALI CENAZEYE KATILMADI

Kocaeli Huzurevi Derneği Başkanlığı görevini yürüttüğü ve 3 çocuk annesi olduğu öğrenilen Olcay Ilıcalı, İzmit Fevziye Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazına Olcay Ilıcalı’nın eşi Gürbüz Ilıcalı, çocukları Melek Ilıcalı Başbuğ, Buket Ilıcalı Soytürk ve Bülent Ilıcalı, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, siyasi parti ve STK temsilcileri, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Acun Ilıcalı ise cenaze namazına katılamazken çelenk gönderdi. Helallik alınmasının ardından Olcay Ilıcalı’nın cenazesi, Körfez Kent Mezarlığı’nda toprağa verildi.

SURVİVOR AÇIKLAMASI YAPTI!

TV8 ekranlarının sevilen yarışmalarından Survivor için geri sayım başladı.Yeni sezon yarışmacıları arasında ilk belli olan isim Ersin Korkut olmuştu. İkinci yarışmacı ise şarkıcı ve oyuncu Emrah’n oğlu Tayfun Erdoğan olarak belirlendi.Ünlüler-Gönüllüler formatında sürecek olan Survivor 2020’de sürpriz ismi Acun Ilıcalı Instagram hesabından açıkladı. Acun Ilıcalı, Bursaspor ve Galatasaray’da forma giymiş olan futbolcu Sercan Yıldırım’ın Survivor 2020 kadrosunda olacağını belirtti ve kendisine başarılar diledi.Survivor 2020 Ünlüler ve Gönüllüler, 16 Şubat akşamı TV8’de başlayacak. Acun Ilıcalı, merakla beklenen programda yarışacak 3 ismi daha açıkladı. Oyuncu Uğur Pektaş, MasterChef yarışmasıyla tanınan Yasin Obuz ve sosyal medya fenomeni Cemal Can Canseven, Survivor 2020’de yarışacaklar.

ÇOCUKLUK FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

Başarılı televizyoncu Acun Ilıcalı’nın ilkokul ve çocukluk Kaynak: İşte Acun Ilıcalı’nın merak edilen çocukluk fotoğrafı magazin gündemine damgasını vurdu. Fotoğraflara “Yok artık Acun Bey! Çok değişmişsiniz, tanıyamadık” yorumları yapıldı.Acun Ilıcalı’nın çocukluk fotoğrafını görenler şaşkınlığını gizleyemedi. 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir