16. Gün İftar Menüsü

Madem sokağa çıkamıyoruz, mutfakta bolca vakit geçirebiliriz o zaman diyoruz ve lezzetli bir iftar menüsünü sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Çorbasından tatlısına doyurucu ve damaklarda iz bırakacak bu menü çok konuşulacak…

Sebzenin bereketi: Kremalı Patates Çorbası

En çok kızartılmış haliyle sevdiğimiz patates hiç bu kadar sağlıklı ve lezzetli olmamıştı. Patates sevdalısı muskat ile tatlandırdığımız, içimizi ısıtacak sıcacık bir çorbayla taçlandıralım mı iftar sofralarımızı. Labne peynirinin patates ile uyumu aklınızı başınızdan alacak bizden söylemesi:)

Besleyici: Kremalı Patates Çorbası

Tereyağında kavruldu: Tulumlu Cevizli Erişte

Her ne kadar market rafları çeşit çeşit, renk renk makarna paketleriyle dolup taşsa da bizim binbir emekle hazırlayıp, kuruttuğumuz eriştenin yeri başka. Mis gibi tereyağında kavurarak pişirdiğimiz erişteler bu haliyle pek bir güzel.

Uyumun böylesi: Tulumlu Cevizli Erişte

Ağzının tadını bilenlere: Patlıcan Musakka

Türk Mutfağı’nın sevilen lezzetlerinden birini konuk ediyoruz iftar sofralarımıza. Orta Doğu ve Balkan ülkelerinde de yerini almayı başarmış musakka, patlıcanlı haliyle daha bir güzel.

Bütün yancılarıyla: Patlıcan Musakka

Of dedirtecek: Kakaolu Şerbetli Kurabiye

Alışagelmiş kıtır kurabiyelerin aksine, yumuşacık dokusu ve kakaonun şerbetle birleşmesiyle oluşan brownie’yi kıskandıracak bu lezzete doyamayacaksınız…

Brownie’ yi çatlatacak: Kakaolu Şerbetli Kurabiye

Afiyet olsun…

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir