Buradasınız: Anasayfa » Bebeğim » Gaz Çıkarma Teknikleri
Gaz Çıkarma Teknikleri

Gaz Çıkarma Teknikleri

Bebek gazını çıkarmanın en basit yollarından  bir tanesi bebeğin emzirme işlemi bittikten sonra bebeği  ayağa kaldırmakla oluşur. Anne bebeğini emzirme işini bitirdikten sonra bebeği kucağına doğru uzatarak  kaybettiği vakitte gaz sindirim yollarına geçer.

Bu olaydan bebek süt emmeyi bıraktığı taktirde o an bebeği ebeveynlerden bir tanesi bebeği omuzuna koyulmalıdır. Bu işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken olay bebeğin karnı ebeveyn’in omuzuna tam bir şekilde oturulmuş olmalıdır. Bu olayda bebeğinizin midesi omuza tam bir şekilde gelmelidir kafası değil bunları yaparken bebek yukarıda tutulmalıdır.

Bu düzen şeklinde bebeğin yatırılan taraftaki elinizle sırtına hafifçe bastırıp bebeği sabit tutmaya çalışırız diğer elinizle ise avucunuzu tokat şeklinde açarak bebeğinizin poposuna yavaşça alttan yukarı doğru vurunuz. Bu yapılan işlemler iyi anlaşılırsa ebeveynlerin çok rahat bir şekilde bebeğinin gaz problemini  çıkarılması sağlanmış olur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top
shared on wplocker.com